Son zamanlara teknoloji dünyasına az-çok meraklı olan hemen hemen herkesin tanıdığı bir isim Elon Musk; CV’ sine bakıldığı zaman kısaca “Tesla, SpaceX, SolarCity & PayPal” yazıyor. Kısa ama çok net. Dünyaya yeni bakış açısı getiren; birbirinden farklı alanlarda hayata geçirilmiş ve birbirinden başarılı projeler.
Elon Musk uzaya yolculuğu minimum maliyetle mümkün kılmak istiyor. Bu kapsam SpaceX adı verilen şirket bünyesinden çok azimli bir şekilde projeler hayata geçirilmeye çalışılıyor. Uzaya roket gönderdikten sonra, geri getirip yörüngesine tekrar oturtmak konusunda çoğu kez başarısız olunsa da en sonunda bunu başarabildiler. SpaceX’ in Falcon 9′ u başarılı bir şekilde yere indirmesini daha önce paylaşmıştık.
SpaceX’ in bugüne kadarki roketleri sadece yük taşıyordu. Ancak ortaya çıkan ve “Dragon” adı verilen roket hem yük hem insan taşıyabilir şekilde geliştiriliyor. Roket ile ilgili SpaceX; Dragon’ u test ettiği görüntüleri içeren bir video paylaştı. Bu projede testlerin başarılı geçmesi sonucunda nihai hedefe yönelik en önemli adımlardan biri atılmış olunacak.
SuperDrago adı verilen 4 adet motora sahip Dragon 2′ nin test edildiği görüntüleri aşağıdaki video’ da izleyebilirsiniz.

Falcon 9 cephesinde yaşanan gelişmeler, Dragon 2′ nin test edildiği görüntüleri ve daha fazlası ne kadar ciddi bir çalışmanın olduğunu ortaya koyuyor. SpaceX cephesinden hemen hemen her şey planlanmış. Bu şekilde devam edilirse 2017′ de uzaya yolculuk SpaceX ile çok normal bir hale gelebilir.
Dragon’ un tanıtım videosu!

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz