Ocak ayından bu yana gündemi sürekli meşgul eden, akıllı telefon bölümünden şirketin bekleneni karşılayamadığı için piyasadan çekileceği konuşuluyordu. Konu ile ilgili şirket tarafından şimdiye kadar olumlu/olumsuz hiç açıklama yapılmaması konuşulanları doğrular nitelikteydi. Üstelik beklentilerin altında açıklanan kar oranları da şirketin bu bölümünü gözden çıkardığı ihtimalini güçlendiriyordu.
Ancak Sony Mobile genel müdürü Hiroki Totoki‘nin  Arabian Business yaptığı açıklama ile tüm bu dedikodulara son noktayı koydu.
Arabian Business’a konu ile akıllarda soru işaretlerine yer bırakmayacak şekilde açıklama yapan genel müdür; mobil bölümü satmayacaklarını, aksine daha yenilikçi ürünler için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
Telefonların insan hayatındaki önemine değinen ve dolayısı ile piyasadan çekilme gibi bir durumun oluşamayacağını, gelişen ve değişen dünya ile birlikte IoT (Internet of Things – Nesnelerin İnterneti) çağında olduğumuzdan bahsederek yeni kategorilerde ürün çıkarmanın da amacında olduklarını (aslında zorunda olduklarını) vurguladı.
Bu açıklamalarla birlikte Sony Mobile’ın yoluna devam edeceği anlaşılmış oluyor.

Hiroki Totoki Röportajı
Hiroki Totoki Röportajı

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz