Dünya AIDS Günü her yıl 1 Aralık tarihi olarak kabul edilmekte ve AIDS’ e karşı mücadele bilincini artırmak için çalışmalar ve etkinlikler yürütülmekte. Bilinçlendirmeyi hedefleyen çalışmalara bu yıl SnapChat‘ te katıldı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Detaylarını buradan okuyabileceğiniz habere göre Snapchat‘ de Dünya AIDS Günü için bir çalışma yaptı.  Dünyaca ünlü İrlanda kökenli müzik grubu U2 nun vokalisti Bono, AIDS’ le mücadele etmek için (RED) adı verilen bir organizasyon kurmuştu. Bu yılki organizasyonun ortağı olan  Snapchat, bugüne özel hazırlanan üç fotoğraf filtresini kullanıma sundu.

woeld aids day

Sosyal paylaşım platformu Snapchat‘ te bir sürü filtre yer alıyor. Ancak (RED) organizasyonuyla birlikte AIDS‘ e karşı farkındalık yaratmak için yayınladığı yeni filtreler sayesinde, kullanılan her filtre için Bill ve Melinda Gates Vakfı AIDS ile mücadele için 3 dolar bağışta bulunacak.

(RED) organizasyonu her  yıl farklı bir dijital organizasyona imza atıyor. Geçen yıl Apple‘ ın uygulama mağazası App Store‘ la işbirliği yapan (RED),  2013 yılında Vine‘ la, 2012 yılında ise Foursquare ile işbirliği yapmıştı. Önceki yıllarda işbirliği yapılan firmalara bakılırsa, bu yıl Snapchat‘ in seçilmesi sosyal medya platformunun da dünyaca popülerliğini kanıtlamış oldu.

Yayınlanan filtrelere yalnızca bugün erişilebilecek. Filtrelere sayesinde Bill ve Melinda Gates Vakfı‘ ndan toplam 3 milyon dolar bağış toplanabilecek. Bu da demek oluyor ki filtreler 1 milyon kez kullanılmalı ki bu bağışın tamamı alınabilsin. Bugünlerde hayli popüler olan Snapchat’ in bu bağışın tamamını alması zor olmayacaktır.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz