iPhone 6S‘ in satışa sunulmasının hemen ardından iPhone 7 ile ilgili söylentiler çıkmaya başlamıştı bile. Şimdi de seneye çıkacak iPhone 7 modeli için 5 farklı modelin test edildiği konuşuluyor.
Apple’ ın artık gelenekselleşen takvimine uygun olarak 2016 yılı Eylül ayında yeni telefonu iPhone 7‘ yi tanıtması bekleniyor. Çin‘ den gelen yeni haberlere göre ise Apple bu aralar en az 5 farklı iPhone modeli üzerinde çalışıyor.
Söylentilere göre kulaklıkla uyumlu USB Type-C portu kullanılmayabaşlanırken, aynı zamanda bir başka iPhone 7 versiyonunda ise 3D Touch teknolojisini barındıran ekranın içine yerleştirilmiş parmak izi okuyucu ve çift kamera özelliği yer aldığı bildiriliyor. Gelen haberlerde Apple’ın AMOLED ekran teknolojisiyle de uğraştığı belirtilmiş.
Devam edecek olursak ana ekran tuşunun kaldırılarak ekranın büyütülebileceği öngörülüyor. Sızıntılara göre bu farklı iPhone 7 modellerinin testleri devam etsede önümüzdeki yıl yalnızca iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin tanıtılması bekleniyor.
Apple’ ın hangi özelliklere karar verileceği bilinmesede sızdırılan özelliklerin hepsini yeni telefonda toplaması beklenmiyor. Bir kısmını önümüzdeki yıl çıkacak olan iPhone 7 modelinde kullanırken diğerlerini de daha sonraki modeller için saklayacağı düşünülüyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz