Türkiye’ de tele komünikasyon sektöründe olan çoğu şirket akıllı telefon piyasasında da pay almaya gayret ediyor. Bu firmalara artık Türk Telekom da dahil oldu. 30 Kasım tarihinde yapmış olduğu özel bir etkinlikle akıllı telefon TT175‘ ı tanıttı. Tanıtım da belirtildiğine göre telefon 899 TL fiyatı ile 3 Aralık’ ta satışa çıkacak.
Aslında baktığımızda bu Türk Telekom’ un akıllı telefon piyasasındaki ilk deneyimi değil. Türk Telekom bundan önce Avea ile bir ortaklık kurmasından dolayı akıllı telefon sektöründe dolaylı olsa da sayılır. Ancak kurum olarak ve kurum ismini ilk taşıyan telefon TT175 .
Avea ile birlikte çıkardığı telefonların satış rakamlarını arttırmak için Avea müşterilerine özel kampanyalı fiyatlar sunuyordu. Türk Telekom çatısı altında çıkacak olan bu telefon diğerleri gibi sadece Avea müşterilerine değil tüm operatör kullanıcılarına kampanyalı olarak sunulabilecek.
Genel olarak özelliklerine bakacak olursak parmak izi okuyucu ilk göze çarpanlardan. Bu özelliğiyle operatör markalı telefonlarda ilk parmak izi okuyuculu telefon olacak. Cihazın tasarımsal olarak metal gövdeye sahip olduğu görülenler arasında. Bununla birlikte 5.5” ekranı da trendi takip edecek boyutta.
Bu özelliklerin dışında 8 çekirdekli tasarlanan cihazda 13 MP arka 5 MP ön kamera bulunuyor. Cihazda Kamera+ uygulaması ekli olarak geliyor. Kamera+ uygulaması daha profesyonel kamera kullanımı sunmasının dışında medya üzerinde düzenleme özelliklerine de sahip popüler bir uygulama.
TT175 yalnızca Türk Telekom mağazalarında satışa sunulacak. Üç farklı renk seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunulacak telefon Silver, Dark Grey ve Gold renk seçeneklerine sahip. Bununla birlikte yakında gelecek Android cihaz güncellemesini de destekleyecek.
Teknik Özelliklerine Bakacak Olursak;
Boyutlar: 155.3mm X 77,2 mm X 8,55 mm, 160gr
Ekran: 5,5 inç Full HD
Hafıza: 2 GB RAM /16 GB Dahili Hafıza
Kamera: 13 MP arka / 5 MP ön
İşlemci: 1.3 GHZ 8 Çekirdekli İşlemci
Batarya: 3.000 mAh
Bağlantı: 4.5G Uyumlu
Renk Seçeneği: Silver, Dark Grey, Gold
Diğer: Metal gövde, Parmak izi okuyucusu, Kişiselleştirilebilir Özel Arayüz

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz