Depolama ürünleriyle bilinse de hafıza kartı denilince ilk aklımıza gelen marka olan SanDisk, yeni çıkardığı SD kartı ile dünyanın en hızlı veri aktarım rekorunu kırmış gibi görünüyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

 

Bugünlerde devam eden Mobil Dünya Kongresi‘ nden (MWC 2016) güzel haberler ve yenilikler gelmeye devam ediyor. Bu haberlerden bir tanesi de SanDisk firmasından geldi. Yapılan açıklamaya bakılırsa SanDisk yeni tanıttığı micro SD kartı Extreme PRO microSDXC UHS-II ile dünyanın en hızlı micro kartını üretmişe benziyor.

Kullanıcıların zamanının çok değerli olduğunu düşünen SanDisk veri aktarımı sırasında yaşanan zaman kaybını azaltmak için dünyanın en hızlı veri aktarımını gerçekleştiren microSD kartını piyasaya sürdü. Hem yazma hem de okuma performansı olabilecek en üst seviyeye çıkaran Extreme PRO microSDXC UHS-II  275 MBps‘ ye kadar transfer hızına sahip.

Dünyanın en hızlı micro kartı olarak duyurulan Extreme PRO microSDXC UHS-II akıllı telefonlar ve drone larla uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Aynı zaman da Full HD ve 4K çözünürlükte video çekimi yapabiliyor. USB 3.0 girişli kart okuyucusunun yer aldığı kartın 64 GB ve 128 GB olacak şekilde iki farklı seçeneği bulunuyor.

Sıcaklığa, suya ve toza dayanıklı olan bu kartın Nisan ayından sonra Amerika‘ da satışa çıkması bekleniyor. Fiyatına değinecek olursak 64 GB’ lık versiyonu 179.99 dolar fiyata sahipken, 128 GB’ lık olanı ise 299.99 dolardan satışa sunulacak.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz