Güney Koreli teknoloji devi Samsung‘ un mobil ödeme sistemi Samsung Pay, Çin‘ de hizmete sunuldu. Samsung Pay’ in yeni giriş yaptığı Çin pazarında Alipay, WePay ve Apple Pay de aktif olarak kullanılmakta.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Teknoloji devi Samsung ilk olarak 9 Çin bankasıyla anlaşmış durumda. Gelen haberlere göre Samsung, mobil ödeme sistemi Samsung Pay için 6 yeni banka ile anlaşmak için kolları sıvamış durumda.

Mobil ödeme sistemi Samsung Pay yalnızca Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note5 gibi yeni Samsung modellerinde kullanılıyor. Samsung’ un yakın planında orta seviye akıllı cihazlarda da Samsung Pay’ in kullanılması için çalışmalara başladığı belirtiliyor.

Samsung’ un orta seviye akıllı cihazlara inmesinin çok  önemli olmasının nedenlerinden biri de Çin nüfusu. Çünkü Çin dünyanın en büyük akıllı telefon pazarına sahip ve yaklaşık 358 milyon kişi cep telefonları üzerinden alışveriş yapıyor.

Alipay ve WePay gibi yerli mobil ödeme sistemleri pazarın büyük bir bölümüne hakim olmuşken Samsung Pay’ in pazardaki durumunu zamanla izleyip göreceğiz. Samsung’ un yüzde kaçlık müşteri potansiyeline sahip olacağını öğrenmeyi merakla bekliyoruz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz