Güney Koreli teknoloji devi Samsung icat çıkarmaya devam ediyor.
Samsung iki farklı pil prototipinin tanıtımını yaptı.
Pillerin ayırt edici noktaları esneyebilme özellikleri.
Yakın dönemde Samsung; aynı esnek yapıya, enerji yoğunluğuna ve boyuta (büyüklüğe) sahip ancak daha uzun ömürlü piller üretmek için çalışıyor.
Yapılan açıklamada; Samsung’ un pil ömrünü 21 saate kadar uzatacak bir pil (teknolojisi) üzerinde çalıştıkları da açıklandı.
Samsung?un Li-on pil ve yenilebilir enerji ürünleri geliştiren Samsung SDI birimi tarafından tanıtılan Stripe, 0,3mm inceliğinde.
Farklı elementlerden oluşuyor ve kullanılan teknoloji daha iyi bir enerji yoğunluğu sağlıyor. Stripe?ın 50 bin kez eğip-bükmeye dayanıklı olduğunu belirtiliyor.
Güney Kore?nin başkenti Seul?de gerçekleştirilen fuarda tanıtılan ikinci esnek pil Band ise daha ziyade akıllı saatler için tasarlanmış. Akıllı saatlerin kordona (kayışına) yerleştirildiğinde pil ömrünü yüzde 50 oranında uzatabiliyor.
Giyilebilir teknolojilerin hayatımıza girmeye başlaması ile birlikte esneyebilen piller bir ihtiyaç haline gelmişti. Tanıtılan Stripe ve Band isimli piller bu temel ihtiyaca cevap verebilecek gibi görünüyor. Üzerinde çalışılan teknolojilerin başarıya ulaşması ve pil ömrünün uzatılması sonucunda bu pillerin vazgeçilmez olacağına kesin gözü ile bakılıyor.
Teknoloji devlerinden icatları tanıtmaya devam ediyoruz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz