Istanbul JUG (Java User Group) ekibi tarafından yaklaşık 1,5 seneden beri geliştirmekte oldukları AsciidocFX projesi, Oracle firması tarafından Duke?s Choice Award 2015 ödülünü almaya layık görüldü.
Kodcu.com yayınladığı blog yazısında San Francisco?da düzenlenen ve Dünyanın en büyük Java konferansı olan JavaOne 2015?de takdim edilen bu ödülü almaktan ve bunu takipçileri ile paylaşmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirtti.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

AsciidocFX nedir?

AsciidocFX, AsciiDoc işaretleme dili için JavaFX 8 platformuyla geliştirilen popüler bir döküman ve kitap editörüdür.
AsciidocFX ile klasik ve teknik dokümanlarınızı hazırlayabileceğiniz gibi, teknik kitap ve e-kitaplar da oluşturabilirsiniz. Ziyaret etmek için http://asciidocfx.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

Kodcu.com - AsciidocFX
Kodcu.com – AsciidocFX

Duke?s Choice Award nedir?

Java yazılım dilinin maskotu, Duke (Dük)? tür. Duke?s Choice Award ise her yıl düzenli olarak en inovatif 10 Java projesine verilen önemli bir ödüldür. Detaylı bilgi için linkini https://community.oracle.com/community/java/javas-20th-anniversary/dukes-choice ziyaret edebilirsiniz.
Cacıksever ekibi olarak, başta Rahman Usta olmak üzere, kodcu.com’ un tüm ekibini ve Java User Group ekibini tebrik eder böyle güzel gelişmeleri her sene almaya ümit etmekteyiz.
 

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz