5 aylık bir aradan sonra Türkiye 1 Kasım‘ da genel seçimlere gidiyor. Genel seçimlere hazırlık sadece siyasi partiler özelinde değil aynı zamanda medya grupları da seçim için yoğun hazırlıklar içerisinde.
Seçim süresi boyunca sosyal ağlar da çeşitli çalışmalarda bulunuyorlar. Bir önceki seçimde Facebook Oy veriyorum özelliğini çıkarmıştı. Geçen seçimde bir çalışması olmasa da Google önceki seçimlerde seçimleri takip edebileceğimiz sayfalar sunmuştu.
Seçim süresi boyunca seçim hakkında bilgi almak için göz gezdirebileceğiniz siteleri derlemeye çalıştık.
NTV nin geçen seçimde de kullanmış olduğu adresten seçim haberleri kontrol edilebilir.
http://secim.ntv.com.tr/ 
?1 Kasım?da Uber?le Oy Ver Türkiye?
Uber seçim günü UberTekne ve UberTaksi hariç 50 TL ye kadar iki seyahati ücretsiz olarak sunuyor. Bu kampanyadan yararlanmak için kampanya kodu “OYVERTURKIYE“. Bunun dışında bugüne özel hazırlanan UberENGELSIZ araçları ile 09:00 — 19:00 saatleri arasında engelli ve yaşlıları sandıklarına ücretsiz olarak götürecek.
Seçim sonuçlarını bir ajanstan takip etmek isterseniz Anadolu Ajansı‘ nın seçim için hazırlamış olduğu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.
http://secim.aa.com.tr/
 
Seçim sonuçlarını TV den takip etmek isterseniz ise kanalların çoğu ayrıntılı analiz ve yorumlar ile seçim yasaklarının kalkmasının ardından resmi olmayan sonuçları sunmaya başlayacaktır.
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz