Google geçtiğimiz Ağustos ayında daha çok kullanılmayı ve daha hızlı olmayı hedefleyen OnHub‘ ı piyasaya sürmüştü.
Google Router konusunda ASUS ile bir ortaklık kurdu. Bu durum bizi biraz şaşırtmadı değil. Google bu birlikteliği şu şekilde özetliyor “Size hızlı, güvenli ve kullanımı kolay bir WiFi vermek istiyoruz.”.

Google bu birlikteliği bloklarındaki bir yazı ile duyurdu. Yazıda belirttiğine göre OnHub‘ ın yeni bir versiyonu için ASUS ile birlikte çalışacaklar. Bu yeni versiyon halihazırda satılmakta olan OnHub‘ larda da çalışacak.
Peki neden yeni bir versiyon için ASUS ile birleşme ihtiyacı hissedildi. Söylediklerine göre “Dalga Kontrol” diye adlandırdıkları bir özellik için birlikte çalışacakları. Bahsettiklerine göre cihazın üzerinde elinizle çıkan dalgaları istediğiniz bir cihaza daha güçlü WiFi gelmesi için yönlendirebileceksiniz. Kulağa baya sihirbazlık gibi geliyor bu açıklama. Ama Google bu özelliğin olabileceğini düşünüyor. Bakalım çalışmanın sonunda bu özellik olabilecek mi.

Bu özelliğe ek olarak cihazlar için çıkaracağı ilk güncellemede cihazın kullanıcılarda tavsiyelerde bulanacağını belirtti. Bu tavsiyeleri kullanım oranlarına göre verecek ve antenin hangi konumda olmasının daha iyi olacağını yada cihazın hangi odada olmasının daha yararlı olacağının tavsiyelerini verecek.
ASUS ile yapılacak cihazların Kasım ayı başında satışa sunulacağı öngörülüyor. Bakalım düşünülen Dalga Kontrol özelliğinin kullanımı nasıl olacak.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz