Yola çıkış ilhamını Türkiye‘deki toplumsal bir hareketten alan İran‘lı bir girişimcinin ön görüsüyle bu günlere gelen Periscope 1 yaşında. Yaşanan dönemin etkisi ile Türkiye‘de kısa sürede benimsendi. Uygulamanın geleceğini ön gören Twitter yöneticileri ise uygulama daha yolun başında iken uygulamayı satın aldı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bu hızlı yükselişi gerçekleştiren uygulama artık 1 yaşında. Bir yaşında olması sebebiyle Twitter uygulamanın son istatistiklerini paylaştı. İlgi çeken istatistiklerin başında kullanıcıların günlük 110 yıllık yayın izlemesi göze çarpıyor. Bununla birlikte ilgi çekici bir diğer istatistik ise bugüne kadar 200 milyon canlı yayın gerçekleştirilmiş.

Periscope 1 Yaşında
Periscope 1 Yaşında

Canlı yayın konusundaki ilk açığı gören uygulama olması ile bir anda sıyrılması süreçte lider kalacağı anlamına gelmiyor. Şuan da sektörün bu bölümünde ki açığa yönelen büyük şirketler Periscope karşısında dişli rakipler olacaktır. Şuan için daha yolun başında olan Google ve Facebook canlı yayın altyapısının video altyapılarına entegre etmeye başladılar bile. Gelecekte bağlantı hızlarının özellikle ülkemizde artması ile insanlar paylaşımlarda daha büyük içerikler, daha kaliteli videolar kullanacaktır. Bu da canlı yayın özelliğinin kullanımını arttıracaktır.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz