Teknolojinin hayatımızın tam ortasında yer almaya başladığı bugünlerde hepimizin dileği hem hayatımızı kolaylaştıran bu gelişmelerden faydalanıp hemde kazanabiliyorsak biraz para kazanmak 🙂 Teknolojinin bu hızlı gelişimi iOS veya Android yüklü akıllı telefonlarımıza yüklediğimiz ufak bir uygulamayla bize para kazanma şansı vermeye başlıyor. Bazı uygulamalarsa para kazandırmak adı altında bizi kandırmayı başarıyor. SÖyle ki uygulamayı yükletip bize para kazanma vaadiyle bir sürü reklam izleten ya da anke yapmaya zorlayan uygulamalar var. Bizde TNW de yayınlanan ve gerçekten para kazndıran uygulamaları sizler için derledik.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

SadeceON sizin için en kaliteli ve en ucuz mobil pazarlama hizmetlerini bir araya getiriyor. https://www.sadeceon.com/categories/online-pazarlama/mobile-pazarlama linkinden aradığın tüm mobil pazarlama hizmetlerine ulaşabilir, ihtiyacın olan tüm hizmetleri SadeceON’un güvenli ödeme sistemi ile satın alabilirsin. Profesyonel ve alanında uzman hizmet verenlerimiz ile siz de hemen uygulamanız için indirme, yorum ya da değerlendirme alın ve uygulamanızı yükselişe geçirin!

Bitwalking

Bitwalking‘ i daha önce de bu yazımızla sizlere duyurmuştuk. Tekrar değinecek olursak Bitwalking uygulaması sayesinde yürüdükçe para kazanabiliyorsunuz.

Bitwalking

Geçen yıl Eylül ayında yayınlanan bu uygulama sayesinde tek yapmanız gereken yürümek. Uygulamayı telefonunuza  yükledikten sonra attığınız her 10.000 adım 1 dolar kazanabiliyorsunuz. Bitwalking sayesinde kazandığınız paraları internet üzerinden bir şeyler satın alırken kullanabilirsiniz ya da kendi banka hesabınıza aktarabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiye uygulamanın kendi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Slidejoy

Slidejoy ise para kazanabileceğiniz bir diğer mobil uygulama. Uygulamanın kötü tarafı sadece Android cihazlarda çalışan bir uygulama olması. Sizi zengin edecek bir uygulama olmamasının yanında para kazanabilmek için istenilen herşeyi yapmak zorundasınız.

Slidejoy

Uygulamanın nasıl çalıştığını özetleyecek olursak, ekran kilidinize reklamlar ve haberler koyan uygulama her tıkladığınızda size “Carats” adını verdikleri para biriminden kazandırıyor. Sahip olduğunuz Carats ları gerçek paraya çevirip PayPal hesabınıza aktarabiliyorsunuz.

Uygulamaya kaydolduguğunuzda 20 Carats kazanıyorsunuz. Kazandığınız Carats ları gerçek paraya çevirebilmek için 100 ve katlarına erişmeniz gerekiyor. Çünkü 100 Carats 1 dolar değerinde. Eğer ekran kilidiniz de  yer alacak reklam ve haberleri tolere edebilirim diyorsanız, Slidejoy para kazanmak için iyi bir yol gibi görünüyor.

Slidejoy’ u buradan indirebilirsiniz.

Pact

Listedeki sıradışı para kazanma uygulamalarından biri de Pact; çünkü uygulama yaptığınız egzersizlere ne kadar sadık kaldığınıza odaklanıyor.  Uygulamaya kaydolduğunuzda aktivite ve gıda gibi konularda bir anlaşma imzalıyorsunuz ve bu annlaşmaya uymadığınız takdirde ödeme yapmak zorundasınız.

Pact

Eğer anlaştığınız konulara uyarsanız ödüllendiriliyorsunuz, uymadığınız takdirde kendi hedeflerine ulaşan kullanıcıların ödüllerini karşılamak zorunda kalıyorsunuz.

Yorumlara bakıldığında yılda 100 ya da 150 dolar kazanmak pek olası görünmüyor. Yalnızca bu uygulama sayesinde daha sağlıklı bir hayata sahip olabilir hatta biraz daha uzun bile yaşayabilirsinz 🙂

Şirket de yaptığı açıklamada haftada kazanabileceğiniz ödül yaptığınız aktivitelere bağlı olarak ortalama 0.30 – 5 dolar arasında. Tabi bu parayı hedeflerinize sadık kalabilirseniz kazanabiliyorsunuz.

Hem Android hem de iOS uygulamaları mevcut olan uygulamayı aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

iOS – Android

Google Opinion Rewards

Bu uygulamada size çok fazla para kazandırmayacak uygulamalar arasında; ancak Android kullanıcılarının kolaylıkla kullanabileceği bir uygulama.

Google Opinion Rewards

Kısaca anlatacak olursak uygulamayı yüklediğiniz andan itibaren karşınıza sürekli doldurmanız istenen anketler çıkacak. Çok az sayısa soru içeren bu anketleri doldurduktan sonra, direk Google Play hesabınıza eklenecek krediler kazanacaksınız. Kazandığınız kredileri Google Play de yer alan oyun,film,uygulama benzeri herhangi bir şeyi indirmek için kullanabileceksiniz.

Çok büyük paralar kazanmasanızda küçük anketlere yanıtlar vererek kolayca para kazanabileceğiniz bir uygulma. Uygulmayı buradan indirebilirsiniz.

ezyShot

ezyShot kendini kullanıcılara para kazandıran bir sosyal medya platformu olarak tanımlıyor. Tek yapmanız gerek herkesin güncellemelerinize erişebilmesi. Bu güncellemeler paylaştığını fotoğraflardan, özel bilgilerinizde ve bunlara benzer herşeyi içerebilir.

ezyShot

ezyShot kullanıcılarının ünlüler, müzisyenler, modeller, sporcular,yan kapı komşunuz ve sizden oluştuğunu söylüyor.

ezyCoins kazanabilmeniz için kaç kişinin sizin güncellemelerinizi gördüğü ya da direk mesaj attığı çok önemli.  Yeteri kadar ezyCoins kazandığınızdaysa bu sanal paraları PayPal hesabınıza aktarabiliyorsunuz. 10 ezyCoins 0,40 dolar değerinde olduğundan her 100 ezyCoins size 4 dolar kazandıracak.

iOS uygulamasınında yaında piyasaya sürüleceği uygulamanın Android uygulamasına bu linkten erişebilirsiniz.

Foap

Foap, fotoğraflarınızı nakite çevirebildiğiniz çok bilinen bir uygulama. Tek yapmanız gereken çektiğiniz fotoğrafları Foap’ a yükleyip, uygulama üzerinden satmak. HEr karenin maliyeti 10 dolar olarak belirlenmiş.

Foap

Şirket her satılan fotoğrafın parasının yarısını kendisi alıp, yarısını kullanıcı hesabına aktarıyor.  Foap’ ın en etkileyici tarafı basit bir arayüzü olması ve fotoğraflarınızın telefonunuzdan kolayca yüklenebilmesi.

Uygulamayı indirmek isterseniz linkleri aşağıdaki gibidir.

iOS Android

Mobee

Bu uygulama şimdilik sadece ABD vatandaşlarının kullanabildiği bir uygulama. Amacı ise gizli müşterilerin verdiği görevleri yapmak.

Mobee

Uygulama harita üzerinden size yakın olan görevleri gösteriyor ve bu görevleri tamamladığınızda ödül kazanabiliyorsunuz. Uygulama bize daha önce sizlerle paylaştığımız Bounty uygulamasını hatırlattı.

Snapwire

Snapwire ise bir başka fotoğraf tabanlı uygulama. Ama uygulama diğer uygulamarda olduğu gibi yalnızca fotoğrafa değil fotoğrafçıya da odaklanıyor. Günlük şipşak fotoğraf çekmekten ziyade profesyonel fotoğrafçılara yönelik bir uygulama.

Snapwire

Fotoğraflarınızı satabilmek için iki seçenek yer alıyor: istekler ve görevler. Snapwire en iyi fotoğraflarınızı aranabilir şekilde veritabanına kaydediyor.

Uygulamayı aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

iOS Android

MiPic

MiPic ise Foap benzeri fotoğraflarınızı satabileceğiniz sosyal bir fotoğraf mağazası. Foap’ tan farkı ise fotoğraflarınızın geniş bir listenin yer aldığı objelerin üzerine de bastırılabiliyor olması ve platform üzerinden diğer kullanıcılar tarafından doğrudan satın alınabilmesi.

iOS uygulaması olan MiPic’ in Android uygulaması bulunmuyor. İstediğiniz takdirde web üzerinden uygulamaya erişebilirsiniz.

Mipic

Satın alınan ürünler İngiltere’ den tedarik ediliyor ve resmin yaratıcısına şirket %20 komisyon kesip kalan parayı PayPal üzerinden hesabına yatırıyor.

Foap’ a çok benzese de ürünlerin objelerin üzerine basılması yaratıcı bir fikir olmuş gibi görünüyor.

Kaynak: TNW

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

27 YORUMLAR

 1. Liste için çok teşekkürler. Bunların bazılarını denedim ama açık söylemek gerekirse pek zaman ayıramadığım için ne kadar kazandırdıklarını kestiremiyorum. Mobil uygulamalara çok ilgim var ama programcı değilim kodlama bilmiyorum. Nasıl mobil uygulama yaparım diye araştırırken bir site buldum. Önce eş dosta mobil uygulama yaptım oradan. Sonra bir baktım uygulama yapıp satabiliyorum veya mobil uygulamada reklam yayınlayıp para kazanabiliyorum. Yukarıdaki uygulamalara ek olarak https://www.mobiroller.com adresini de öneririm. Belki mobil uygulama işine girip para kazanmak isteyenler olur. Rastgele, hayırlı işler.

  • Sağolasın. Allah yardımcın olsun. Kazancın olmadan böyle şeyi vakit ayırıb paylaşmışsın. Hepimiz böyle bir-birimize yardımcı olursak hayat güzelleşir. Tüm edilen iyi hareketlerin hem bu dünyada,hem de asıl dünyada hayrını görürüz unutmayalım. İnanın doğru söylüyorum. Hayatınızda test edin. Kimese hayır yapın sabırla,dikkatla hayata bakın size geri dönecek yaptığınız hayırlar.

 2. Para kazandıran uygulamalar arasında haku.club gerçek para kazandıran bir uygulama. Hayata dair tüm hizmetlerden para kazana biliyoruz. Hem de ufak tefek rakamlar değil. Aynı zamanda piyasanın hareketlenmesine katkı sağlıyor. Biriken puanlar 100 TL olduğunda nakit veya bir hizmet alıyorsunuz.

 3. Arkdaşlar verdiğim siteye girin kayıt olun ve bana msj atın günde beraber 418tl kazanalım. goo.gl/DbjrtV , Girip kayıt olduktan sonra msj atın arkadaşlar önemli . %100 Gerçek , 2mizde aynı kazanıcagız fark olmıcak . Siteyi Türkçeye çevirmeyi unutmayın. Site: goo.gl/DbjrtV
  İnstagram:Cem.Kazann

 4. Telefondan oyun oynayarak veya 30 saniye video izleyerek nakit para kazanmak istermisiniz? Odemeler direk hesaba havale edilir. Yorumlarda odeme almis kisileri gorebilirsiniz. Uygulama linki ile bakabilirsiniz https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tf.indirkazan

  • Evet bunu biliyorum reklam sokakta fenomenler icin gibi biraz hizli para kazanmak icin yaratici olmak gerekiyi m. Her videoya puan gelio o guzel. Bi de ciftlikbank konusunda ne dersiniz veriyormy?

 5. Gezerken para kazanmanın en iyi yolunu galiba bu sefer buldum. Glocalzone! Glocalzone ile yurt dışından talep edilen ürünleri alıp getiriyorum. Ortalama ürün başına $50-$100 arası kazanç sağlıyorum. Tamamen legal ürünler, ağırlıklı olarak teknolojik ürünler getirdim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz