Microsoft' un Yeni Uygulaması: Emotion Detection

0
591

Microsoft, yeni ve bir o kadar da ilginç olan uygulaması Emotion Detection‘ ı duyurdu. Uygulama çıkışından bu yana epey ilgi çekti.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Microsoft daha öncede benzer uygulamalar yayınlamıştı. Örneğin How-Old gibi kullanıcıların fotoğraflarından yaşını tahmin eden bir uygulamayı herkesin kullanımına sunmuştu.

Bu uygulamalara yenisini ekleyen Microsoft bu sefer Emotion Detection yani Duygu Tespiti uygulamasını servis etti. Uygulamaya bu linke tıklayarak ulaşabiliyorsunuz.

Emotion Detection servisi basit bir şekilde verdiğimiz linke fotoğraf yükleyerek çalışıyor. Yüklediğiniz fotoğrafı  ”Machine Learning” tekniklerinden geçirip önce fotoğraftaki yüzleri algılıyor ardından da yüzdeki duyguları ayıt ediyor.

Uygulama mutlu, hüzünlü, şaşkın, öfkeli, kibirli, korkmuş,bıkkın ve doğal olmak üzere sekiz duyguyu ayırt edebiliyor. Fotoğraftaki duyguları da  belirttiğimiz sekiz duyguya göre oranlayıp gösteriyor.

Servisi kullanırken dikkat etmemiz gerekenler ise şöyle; yüklediğiniz fotoğraf 4 MB den küçük ve JPEG, GIF, PNG, BMP formatlarından bir tanesine sahip olmalı.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz