İrlanda?nın Cork kentinin Hollyhill bölgesinde bulunan tesislerini büyütme kararı alan Apple 1000 kişi daha istihdam edebilecek.
Apple 18 ay gibi bir süre içerisinde Cork kentinin Hollyhill bölgesindeki tesislerinde yapacağı yeni geliştirmeler ile birlikte 1.000 kişiyi daha işe alacak.
Apple İrlanda’ ya ana merkez gözüyle bakmaya çalışıyor. Şirketin CEO’ su Tim Cook bunu her fırsatta dile getiriyor.
Apple’ ın İrlanda geçmişi çok eskiye dayanır. 1980 yılında Cork şehrine üs kuran Apple şuan orada yaklaşık olarak 5.000 çalışana sahip. Hollyhill bölgesinde geliştirilecek yeni kampüs ile çalışan sayısı daha da artacak. Son on iki ayda şirketin iş gücünün %25 artması bu yeni gelişmeyi tetiklediği belirtiliyor.
Bütün bu haberler daha önce ödül aldığı Trinity Koleji’ ne giden Apple CEO’ su Tim Cook ile görüşme yapan Taoiseach Enda Kenny tarafından bildirildi.
Tim Cook Trinity Koleji’ nde yaptığı konuşmada; İrlanda’daki kampüsün büyütülmesi konusunda da bilgi verdi.
Etkinlikte konuşan Cook; İrlanda’ yı şirketin evi olarak gördüklerini ve ülke ile çok güçlü bir tarihi geçmişe sahip olduklarını belirtti. Apple’ ın çok güzel ve çok zorlu zamanlarını hep İrlanda’ da geçirdiğini söyledi.
Şirketin İrlanda ofisinden gurur duyduklarını dile getirdi.
Tim Cook tam tarihi belirtmese de temassız Apple Pay hayata başladığında aynı zamanda İrlanda’ da da hayata başlayacağını da müjdeledi.
Cork: İrlanda Cumhuriyeti’nin ikinci en büyük şehri ve İrlanda Adası’nın üçüncü en kalabalık şehri olup Cork Kontluğu’nun idari ve ana yerlesim merkezidir.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz