Microsoft' tan Akıllı Selfie Uygulaması

0
647

Microsoft’ un çıkardığı yeni akıllı selfi uygulaması iOS kullanıcılarının resimlerini düzenlemelerine ve ince ayar vermelerine olanak sağlıyor. Garaj bölümünün çıkardığı iOS için Twist uygulamasının hemen arkasından gelen bu yeni uygulama ile Microsoft’ un diğer platformları hedefine koyduğu açıkça belli oluyor.
Microsoft Selfie uygulaması Skype için bir eklenti ya da başka bir uygulama için çıkarılmış bir yardımcı araç değil. Selfie resimlerini daha güzel hale getirmek için geliştirilmiş bir özel kamera ve fotoğraf düzenleme uygulaması.
Microsoft’ a göre bu yeni uygulama çeşitli yazılımlar kullanarak kişinin yaşı, cinsiyeti, ten tonunu ve diğer bir sürü faktörü göz önüne alarak işlemler yapıyor. “1965” ve “Cool” gibi çeşitli filtreleri kullanarak resimlerinize renklilikler kazandırabilirsiniz. Resimler için çeşitli efektler kullanabilir ve slider yapabilirsiniz.
Uygulamanın özelliklerini ve filtreleri kullanarak resmin renk ve dokusunu değiştirebilir daha yumuşak bir yüz ifadesi ortaya çıkarabilirsiniz.
Microsoft Selfie Uygulaması Önce ve Sonrası
Yukarıdaki resim The Next Web yazarlarından Amanda Connolly’ e ait bir örnek. Yazar; Microsoft  Selfie uygulaması ile çektiği ve düzenlediği resmin öncesini ve sonrasını gösteriyor. Sol taraftaki resim üzerinde hiç değişiklik yapılmamış resmin saf hali. Sağdaki resim ise uygulamada yer alan “Cool” filtresinin uygulanmış hali. Aradaki farkları görmek mümkün.
Bu çıkan yeni uygulama Microsoft’ un bu kapsamdaki ilk çalışması değil. Daha önce çıkarılan How-Old adı verilen uygulama ile kullanıcıların yükledikleri bir resimden kullanıcıların yaşını tahmin edip söylüyordu.
Daha sonra çıkarılan Emotion Detection uygulaması fotoğraftaki yüzleri algılıyor ardından yüzdeki duyguları ayıt ediyor.
? Microsoft Selfie iOS uygulamasını indirmek için linkini ziyaret edebilirsiniz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz