Microsoft‘ un Windows Phone tabanlı akıllı sistemlerde yer alan ve kullanıcılar tarafından çok sevilen “Word Flow” özelliğini iOS kullanıcılarına getirmeyi planladığı konuşulmaya başlamıştı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Daha önce gelen haberlere göre Microsoft bu yeni klavye uygulamasını test etmek için şirket çalışanları arasında  iOS kullanıcıları aradığı duyulmuştu. Haberler gerçek olacak ki test aşamasındaki uygulamanın ekran görüntüleri internette dolaşmaya başladı.

Şimdilik Microsoft içinde testleri yapılan uygulamanın diğer iOS kullanıcıları içinde teste açılması bekleniyor. Windows Phone kullanıcılarının çok sevdiği bu klavye uygulamasının bir kaç ay içinde App Store‘ da yerini alması bekleniyor.

Word Flow‘ un iOS için hazırlanan versiyonunda Windows Phone da yer almayan “Tek El” özelliği de yer alacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar tek ellerini kullanarak rahatlıkla mesajlarını yazabilecekler.

Microsoft Word Flow Tek El Özelliği
Microsoft Word Flow Tek El Özelliği

Kullanıcılar iOS versiyonuna özel olan “Tek El” modunu her iki elle de kullanabilecekler. Word Flow’ un iOS versiyonunda kelime önerisi, emolojiler ve Swipe Letters özelliği de yer alacak

Önümüzdeki aylarda iOS versiyonu çıkması beklenen uygulamanın bu yıl içinde Android uygulamasının da çıkması bekleniyor. Microsoft beğenilen uygulamalarını diğer platformlar içinde hazırlayarak bu platformlarda da yer almak istediğini gösteriyor.

iOS kullanıcılarınınsa Word Flow uygulamasını ne kadar sevecekleri ise merak konusu.

Kaynak: The Verge

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz