Aksiyon kamera üreticisi GoPro artık Twitter‘ın sahip olduğu Periscope ile entegre oluyor. GoPro HERO4 kullanıcıları maceralarını Persicope üzerinden canlı yayınlayabilecekler. Yakın zamanda iPhone‘lar cihaz olarak GoPro‘yu tanımaya başladı. Şimdi ise Periscope uygulamasını ile bütünleştirerek uygulama üzerinden canlı yayın yapılmasına olanak sağlayacak. Eski usul olarak sonradan izlemek yada kullanmak için videoları kendi yine kaydetmeyi sürdürüyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Sörfçü yada kayakçılar arasında GoPro oldukça meşhur bir cihaz. Periscope‘un rakibi Meerkat geçen sene canlı yayın yapılması için bu düzenlemeyi GoPro3 için de sağlamıştı.

Twitter Periscope üzerinde yayınlanan yayınları Twitter gönderisi olarak iletmeyi yakın zamanda gerçekleştirmişti.  Periscope‘un kullanımı konusundaki veriler çok açıklayıcı değil. 10 milyon aktif hesap olmasına rağmen bunların tekilliği konusu çok açık değil. Ancak yapılan açıklamalara göre Periscope üzerinden günde 40 yıllık video yayını yapıldığı yönünde.

Yeni teknoloji trendi olan canlı yayın gençlerle birlikte baya popüler bir alan olmaya başladı. Popüler video platformlarından Yotube ve Facebook‘un da canlı yayın konusunda yakın zamanda çalışmaları mevcut. Popüler uygulamalar dışında mobil üzerinden canlı yayını sağlayan uygulamalar da yok değil.

Bu noktada popüler olan bir konu olunca da Twitter ve GoPro‘nun yolları kesişiyor diyebiliriz. Bu sayede iki şirket de hem kullanıcılarını hem kullanım miktarlarını arttırmayı hedefliyor. Bu sayede özellikle 2015 yılını zararlı kapatan Twitter yeni atılımlarla hisselerini arttırmak için çabalıyor.

Türkiye özelinde düşündüğümüzde ise; GoPro kullanımı ekstrem spor yapan kişiler arasında popüler olsa da Türkiye genelindeki mobil altyapı düşünüldüğünde çok kullanışlı olacak gibi değil. Nisan 2016 da Türkiye’de aktif olması planlanan 4.5G ile bağlantı hızlarının ve kapsama alanının artması ile belki bu GoProPeriscope işbirliği daha kullanılabilir boyutlara gelebilir.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz