Cortana ile Web' de arama yapabilirsiniz
Cortana ile Web’ de arama yapabilirsiniz

Gizli beta uygulaması ve birkaç sızıntının ardından Microsoft, bugün yaptığı duyuru ile herkese açık beta sürümünü kullanıma açtı. Cortana, Siri yada Google Now‘ a benzer Android için kişisel bir yardımcı olarak karşımıza çıkıyor.
Microsoft Cortana‘ yı Windows 10 Pc’ nizin yanındaki arkadaşı olarak tanımlıyor. Bu arkadaş Pc’ nin özelliklerini çok daha rahat kullanmayı ve farklı cihazlardan haberleşmeyi sağlıyor.
Cortana Pc versiyonu ile Android versiyonu birbirinden farklı değil. İkisi de aynı fonksiyoneliteyi destekliyor. Hatırlatmalar ayarlayabilir, internet üzerinde arama yapabilir yada uçuşlarınızı takip edebilirsiniz.
Microsoft uygulama olarak Android‘ in tüm özelliklerine ulaşamadığı için “Hey Cortana” ile başlayamıyor. Bununla birlikte PC de olan uygulama açma yada ayarları değiştirme işlemlerini de Android cihaz yapmaya izin vermiyor.
Uygulama şuan için sadece A.B.D. marketinden inidirlebilir durumda. Microsoft‘ un yaptığı açıklamaya göre diğer ülkelerin marketlerine de uygulama açılacak. Beta uygulaması şuan için Android telefonlar için kullanılabilir durumda. Cortana şuan için Nexus 7,9 yada tabletler kurulmuyor.
 
Cortana size öneriler sunuyor
Cortana size öneriler sunuyor

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz