Apple ürünlerini rakiplerinden güçlü kılan yönlerinden biri de cihaza özel işletim sistemi sunması. Bu sayade satışını yaptığı cihazların tüm altyapısının tam performasla kullanılmasını sağlıyor.
Sonbahar Apple için bir nevi Apple için bağ bozumu gibi. Birçok Apple ürünü için yeni versiyonlar hep Sonbahar’ da karşımıza geliyor.
Mac ler için yeni versiyon “El Capitan” da sonbaharda karşımıza çıkıyor. Selefi Yosemite’ nin devrim niteliğindeki özellikleri ve tasarımından beslenerek performansı geliştirecek yenilikler içeriyor.
Yeni sunulan özellikler arasında sıklıkla yapılan işlemleri daha kolay yollarla yapabilecek kısa çözümler sunuyor.
Arka planda performansı arttıracak birçok özellik daha güçlü bir Mac’ ı karşımıza çıkarıyor.
Karşımıza çıkan  özelliklerden biri  “Split View”. bu özellik sayesinde tek ekranda iki farklı işi takip edebilir. Sağladığı yüksek permormans ile iki işlemi de sorunsuz yapabilirsiniz. IOS 9 beta işletim sistemide Ipad ler içinde de ekran bölme özelliğinin geleceğini söylemiştik.

Mac OS X El Capitan Split View
Mac OS X El Capitan Split View

Mail yapısında da birçok yenilikle karşımıza çıkıyor El Capitan. Tam ekran desteği ve kaydırma kısa yolları ile daha kolay kullanım ile karşımıza çıkıyor.
Mac OS X El Capitan Güçlendirilmiş Mail
Mac OS X El Capitan Güçlendirilmiş Maille

Benzer olarak birçok uygulamayı daha kullanışlı ve diğer Apple cihazları ile entegre çalışmaları konusunda geliştirmeleri ile El Capitan sonbaharda karşımızda.
Detaylı bilgiye Apple’ ın sitesinde erişebilirisiniz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz