Microsoft; sanal asistanı Cortana‘nın iOS versiyonu için; gerçek kullanıcı ile test sürecini başlattığını duyurdu.
Microsoft? un sanal asistanı Cortana, kendi sistemlerinde ve Google? ın Android işletim sistemlerinde kullanılmaya başlandığını daha önce bildirmiştik. Ve daha sonra yapılan duyuru ile Cortana? nın iOS için beta sürümünün çıkaracağını yazmıştık.
Microsoft’ un Tanımına Göre Cortana: (Cortana Nedir?)
Cortana, Windows Phone cihazınızdaki kişisel yardımcınızdır. Sizin için işleri kolaylaştırmak ve en çok önemsediğiniz şeylerden her zaman haberdar olmanızı sağlamak için vardır.
iPhone’ lar için daha önce beta sürümü çıkarılacak Cortana’ ya ilgili gösteren kullanıcılar; uygulamayı test edecekleri sürümü kullanabilirler.
Microsoft; sanal asistanı Cortana’ nın iOS yüklü cihazlarda nasıl çalıştığını öğrenmek, veri toplamak ve geliştirmelerini bu doğrultuda yönlendirmek için test sürecini başlattığı biliniyor.
Cortana’ nın iOS sürümü; daha çok geliştiriciye hitap eden ve yazılan bir uygulamanın son kullanıcıya açılmadan önce test edilebilmesini sağlayan TestFlight aracılığı ile kullanıcıların kullanımına sunuldu. Test kullanıcılarına TestFlight üzerinden davet maili gönderildi.
Sanal Sesli asistan Cortana’ yı kullanmak için linkini ziyaret edebilirsiniz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz