Uzun zamandır sürekli tartışılan, her platformda dile getirilen konu: Facebook Dislike (Beğenmedim) Butonu.
Facebook HQ’ de Soru & Cevap bölümünde konuşan – sorulara cevap veren Facebook’ un kurucusu Mark Zuckerberg; Dislike Butonu ile ilgili ilk defa bu kadar net konuştu.
Mark Zuckerberg Açıkladı : Facebook Beğenmedim (Dislike) Butonu Üzerinde Çalışıyor
Mark daha önce Like tersi bir aksiyon almak istediklerini belirtmişti.
Facebook’ un CEO’ su; Facebook HQ’ de artık herkese açık bir Dislike (Beğenmedim) butonunu test etmek istediklerini açıkladı.
Buton ile ilgili olarak dikkat edilen en temel nokta; YouTube ve Reddit’ teki gibi beğenmeme, düşük not verme anlamına gelmemeli. Dislike butonu bir duyguyu ifade etme şekli olarak ortaya çıkarılmak isteniyor.
Zuckerberg daha öncede Facebook? ta Like butonuna alternatif tepkiler düşündüklerini belirtmişti. Görünüşe göre Facebook yenilikler için çalışmalara başlamış ve Dislike butonu yakın zamanda Facebook ta yer alacağa benziyor.
Zuckerberg Dislike butonunun Youtube ve Reddit de olduğu gibi negatif eleştirileri teşvik etmek yerine, daha çok benzer duyguları ifade etmek için kullanılacağını açıkladı.  Like butonunun mülteci krizi gibi üzücü haberler için yeterli olmadığını belirten Zuckerberg, bu tip üzücü haberlerde duygularını ifade etmek için Dislike butonunun kullanıcılara yardımcı olabileceğini söyledi.
Gönderiler Like ve Dislike butonlarıyla kısıtlanamayacağından şirketin farklı tepki butonları üzerinde çalışması öngörülüyor. CEO Dislike özelliğinin yakında test aşamasında kullanıma sunulacağını , eğer beğenilirse Facebook ? a dahil olabileceğini belirtti.
Tam tarih belli olmamakla birlikte çok yakın tarihte Facebook Dislike Butonu test edilecek ve tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak.
?   Mark Zuckerberg Dislike İle İlgili Açıklamaları [Tıklayabilirsiniz]

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz