Dünyanın En Büyük Profesyonel Ağı Linkedin; kullanıcılarının şikayetlerini dikkate almaya başladı.
LinkedIn kullanıcılarının şikayetçi oldukları temel konu sürekli gönderilen mailler. Neredeyse her dakika LinkedIn’ den mail aldığımız gerçeği ortada.
Bu durum kullanıcıda şikayet oluşturmaya başladığı anda LinkedIn geri adım atmaya ve önlem almaya başladı.
Air Traffic Controller (ATC) ismi verilen yeni platform ile LinkedIn; mail ve bildirim sitemini daha düzenli hale getirmeye, daha az mail ve daha çok bildirim konseptini oturtmaya çalışıyor.
Yapılan açıklamalara bakıldığında ATC temel olarak üç konu üzerinde durucak; hacim, frekans ve kalite.
Son zamanlarda yapılan geliştirmeler neticesinde kullanıcılara gönderilen mail sayısı yaklaşık olarak yüzde 50 azalmış durumda. Ancak bu sayının daha da aşağıya inmesi isteniyor.
LinkedIn; giriş yapmış kullanıcıları mail göndermek yerine o anda bildirim ile etkileşimini sağlamak istiyor. Önceliğin bildirimleri verilmesi durumunda; hem kullanıcı anlık haberdar olacak hem de gereksiz mail yığınından kurtulmuş olacak.

LinkedIn Daha Az Mail Göndermek İçin Çalışma Başlattı
LinkedIn Daha Az Mail Göndermek İçin Çalışma Başlattı

Bütün bu gelişmelerin yanında kullanıcı bazlı günlük ya da aylık mail sayısına sınır getirilebilir. Bu da yapılması beklenen geliştirmeler arasında yerini alıyor.
Çok mail göndermenin marifet olmadığını öğrenen LinkedIn; kullanıcı ile etkileşimi maksimum seviyeye çıkaracak, atılan mail sayısını minimum seviyeye indirecek ve bildirim bazlı haberleşmeyi  daha ön plana çıkaracak sistemi Air Traffic Controller (ATC) platformu bünyesinde hayata geçirmek istiyor.
 Yapılacak tüm bu geliştirmeler ile LinkedIn üzerinde daha kişiselleştirilmiş bir yapı ortaya çıkması bekleniyor.
Yapılacak geliştirmeler ve iyileştirmeler hakkında LinkedIn tarafından yazılan blog yazısını incleyebilirsiniz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz