Türk mühendisler tarafından Letvision adıyla kurulan şirket; bilim kurgu olarak bildiğimiz Transformers’ ı Antimon adı verdiği bir ürün ile gerçek hayata getirmiş görünüyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Letvision şirketi Letrons adını verdiği kendi Transformers’ ını geliştiriyor. Letrons serisinin ilk ürünü de olan ANTIMON, normal bir BMW 3 serisi otomobilden bir anda dev bir robota dönüşüyor.

Antimon dünyada bir ilke de imza atıyor. Çünkü dünyada ilk defa araç formunda iken hareket edebilen bir robot olarak tasarlandı.

Projenin başında olan mühendislerden Turgut Alpagot; çeşitli basın kuruluşlarına verdiği demeçlerde, geliştirilen robot hakkında detaylı bilgiler veriyor.

Verilen bilgilere bakıldığında; 16 Kişilik ekip ile 3 kurucu ortağın yönlendirilmesiyle, Antimon 8 ayda  gibi kısa bir süre de üretildi. 30 Saniye içinde otomobilden robot şeklini alabilen araç, 20 KM hıza ulaşabiliyor. 48 eklemini ayrı ayrı oynatabiliyor. Parmaklarını tek tek oynatıp sayabiliyor.

Dünyada ilk olan özelliklerinden bir tanesi uzaktan kumanda ile robot formunu almasıdır. Şu bilgi çok enteresandır ki; Antimon sorulan soruları da cevaplayabiliyor.

Uzaktan kumanda yardımıyla kontrol edilen araç, sahip olduğu hidrolik düzenekler sayesinde dönüşümünü 30 saniyede tamamlıyor.

Antimon yeni olması ile birlikte; hareket kabiliyetinin artırılmasına yönelik çalışmalarla daha güçlü ve akıllı hale getirilecek.

Şirketin kısa vadede Antimon ile ilgili planları;

  • ağzının hareket etmesi,
  • otomobil ses sistemine sahip olması,
  • operatör yardımı almadan kendiliğinden konuşması

Şirketin  uzun vadede Antimon ile ilgili planları;

  • robot formunda iken hareket yeteneğinin olması

gibi maddeler sıralamak mümkün.

Yerli ve yabancı basının büyük ilgili gösterdiği, TV programlarına çıkan, hemen hemen her yerde haber olan Letrons bir kaç gün önce TNW‘ de teknoloji meraklılarına tanıtıldı.

Letrons’ un resmi YouTube kanalını linkinden inceleyerek; geliştirilen aracın robota dönüştürülmesi videolarını heyecanla izleyebilirsiniz.

Letrons’ un resmi web sitesini de linkinden ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz