Kürtçe Arama Motoru – Egerin.com

0
1425

Google; hemen hemen tüm dillerde kullanıcılarının arama yapmasına izin veriyorken, arama sayfasını ilgili dillerde sunabiliyorken,  Kürtçe ile ilgili bir adım atmaması Girişimci Kawa Onatli‘ yı harekete geçirdi.
Kawa Onatli geliştirdiği arama motoru Egerin.com ile kullanıcılarına Kürtçe arayüz ile bir tasarım sunuyor ve kullanıcıların Kürtçe dilinde arama yapmalarına olanak sağlıyor.
Egerin.com tasarım olarak alışkın olduğumuz arama motorlarına çok benziyor. Sade bir sayfada arama çubuğu ve “Ara” anlamına gelen “Bigere” butonu yer alıyor.
Kullanıcılar burada Kürtçe dilinde arama yaptıktan sonra; ilgili arama kelimeleri için Web, Resim, Video, TV ve benzeri sekmelerden ilgili içeriklere erişebiliyor ve tıklayıp detayına gidebiliyor.
Resimler sekmesinde; Google’ da olduğu gibi filtrelemeye de gidebilirsiniz.
Google’ ın yapamadığını bir Kürt yaptı başlığı ile arama motorunu yazan rudaw.net sitesinin konu ile ilgili yazısına linkinden inceleyebilirsiniz.
Egerin.com‘ da aradığınız herhangi bir kelimenin Kürtçe Wikipedia‘ da açıklaması varsa sayfa içerisinde en üstte görebiliyor ve tıklarsanız Wikipedia’ da ilgili detay sayfasına gidebiliyorsunuz.
Kürtçe arama motoru Egerin.com; İngilizce Wikipedia’ da belli bir coğrafyada kullanılan arama motorları listesinde de yer alıyor.
Egerin.com Arama Motoru Wikipedia
Sadece Kürtçe bilen kullanıcılar için arama motoru olarak son derece güzel bir biçimde hizmet verebilecek bir girişim.
Egerin.com’ un kurucusu ve CEO’ su Kawa Onatli’ nin LinkedIn profil sayfasını linkinden ziyaret edebilirsiniz.
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz