Alibaba'dan Ele.me'ye 1.25 Milyar Dolar Yatırım

0
463

Alibaba farklı sektörlere yatırımlar yapmaya devam ediyor. Bundan önceki yatırımları hakkında bilgi vermiştik. Şimdi ise gözüne yemek siparişi sektörünü kestirmişe benziyor. Çin merkezli yemek siparişi girişim Ele.me‘ye belirtilenlere göre 1.25 milyar dolar yatırım yapmış.
Bu yatırım sayesinde Alibaba Ele.me üzerindeki en büyük paya sahip olacak. Yatırım sonrası Alibaba şirketin %27.7 sine sahip olacak. Şirket bu güne kadar çok büyük yatırımlar alsa da bu almış olduğu toplam yatırımlardan da fazla. Şirket Ağustos ayında yatırım toplamaya gittiğinde 630 milyon dolar yatırım almıştı. Bu zamana kadar da aldığı toplam yatırım 1.09 milyar dolar.
İki taraftan da şuan için resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak ekonomistlerin öngördüklerine göre bu yatırım sonrasında yeni hamle halka arz olabilir.
İnternet üzerinden yemek siparişi verebilmek üzerine olan e-ticaret uygulamaları Avrupa‘da büyük bir pazar payına sahip. Fortune Türkiye‘nin de en değerli 40 şirket arasından gösterilen yemeksepeti de bu pazara bir örnek. Bu sektörde yatırımlara başlayan Alibaba’nın Avrupa pazarına sıçrayıp sıçramayacağı henüz belli değil, ancak Avrupa pazarında daha dişli rakipleri olacak.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz