İşyerlerinde sıklıkla kullanılan cihazlar arasında ilk akla gelenlerden biri de yazıcılardır. Evde, ofiste, okulda ya da bir etkinlikte her an çıktı almamız gerekebiliyor. Bu kadar geniş bir kullanım ağı olan yazıcıları kullanım amacına göre de sınıflandırmak mümkün. Her cihazdan çok sayıda çıktı almanız mümkün değil. Aynı şekilde her yazıcının hızlı çıktı vermesi de beklenemez.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Biz de bu yazımızda günlük olarak çok fazla çıktı almayan ofisler için kartuş maliyeti düşük ve kullanımı kolay yazıcılardan birisi olan mürekkep püskürtmeli yazıcı HP Deskjet Ink Advantage 1515 modelini ele alacağız. Çıktı almanın yanı sıra fotokopi çekebilen ve tarayıcı özelliği de bulunan yazıcı hem renkli hem de siyah çıktı alınmasına uygun. Bir dakikada 7 sayfa siyah ve 4 sayfa renkli baskı yapabilen hızı da sık çıktı alınan ofislerde kullanımını cazip kılabiliyor.

Çıktı alınması gerektiğinde dakikada 20 sayfa siyah, 16 sayfa renkli baskı alınabiliyor. Aynı zamanda otomatik olarak güç moduna geçebilen cihaz enerji tasarrufu sağlayabiliyor. Kağıt besleme haznesi 60 yaprak kağıt kapasitesine sahip. Baskı çıkış haznesi ise 25 yaprak kapasitesi ile gayet ideal bir kapasite düzeyi sunabiliyor. Cihaz 1200dpi tarama çözünürlüğü ile de beklentileri karşılayabiliyor. Yazıcı modelinin tarama hızı da son derece ideal.

Cihaz üzerinde toplamda 4 adet tuş yer alıyor. Bu tuşlar güç, siyah beyaz fotokopi, renkli fotokopi ve iptal tuşlarından oluşuyor. Tek tuşla bu fonksiyonlara ulaşabilme ise kullanımda kolaylık ve rahatlık sunuyor. Özellikle fotokopi çekiminde maksimum kolaylık sunan tuşlar estetik bir dizayn eşliğinde cihaza kazandırılmış.

Tarama bölümünde maksimum 21,6 cm x 29,7 cm (8,5 inç x 11,7 inç) ölçülerinde kağıt boyu taraması yapabiliyor. Bu ölçüler A4 kağıt ölçüleri olduğundan daha geniş kağıt taraması yapmak isteyenler farklı bir modele yönelebilir. Ancak sadece A4 kağıt taraması yapanlar için yeterli bir özellik olduğu söylenebilir.

HP Deskjet Ink Advantage 1515 dakikada 4,5 sayfa siyah ve 3 sayfa renkli fotokopi çekebiliyor. Yazıcıyı satın aldığınızda kutu içerisinden cihazın yanı sıra 2 adet demo kartuş, kullanım kılavuzu ve CD?si, güç kablosu çıkıyor.

HP Deskjet Ink Advantage 1515 Hangi Kartuş ile Uyumlu?

HP Deskjet Ink Advantage 1515 teknik özelliklerinin yanı sıra kartuşunun diğer kartuşlardan daha ekonomik bir fiyata sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Yazıcı HP 650 siyah CZ101AE (http://www.avansas.com/hp-650-siyah-kartus-cz101ae.html ) ve HP 650 üç renkli CZ102AE (http://www.avansas.com/hp-650-renkli-kartus-cz102ae.html ) kartuş ile uyumlu. HP 650 siyah kartuş 360 sayfa, HP 650 üç renkli kartuş ise 200 sayfa çıktı alınabilmesini sağlayacak mürekkep kapasitesine sahip.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz