Bisecu Nedir? Bisiklet İçin Akıllı Kilit

0
739

Güney Kore merkezli bir teknoloji firması tarafından hayata geçirilen Bisecu ile bisikletiniz hiç olmadığı kadar güvende.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Dışarıda bırakılan bisikletlerin her türlü hırsızlık olayına karşı korunması amacıyla genellikle ön tekerlek kilitlenir.  Hemen hemen herkes tarafından kullanılan bu fiziksel kilitler güvenliği bir yere kadar sağlıyor.

Biri bisikletinizi başka bir araca yükleyip götürürse; bisikletin olduğu yere gelene kadar olaydan bir haberiniz olmayacak.

Üstelik kullanılan bu klasik kilitleme yönteminde; sürücünün her yerde bisikletten indiğinde ve bindiğinde uğraşması gerekiyor.

Koreli şirketin geliştirdiği Bisecu ile; bisikletinizin ön tekerine bir aparat takıyorsunuz ve bu aparat akıllı telefonunuz ile sürekli iletişim halinde.

Bisecu, dünyanın en hafif ilk tam otomasyonlu akıllı bisiklet kilididir.

Siz bisikletten uzaklaştığınızda aparat tekerleği kilitliyor ve yaklaştığınızda kilit kendiliğinden açılıyor. Bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor.

Bisikletin çalınmaya çalışılması durumunda alarm sistemi devreye giriyor ve aynı anda telefonunuza bildirim gönderiyor. Telefonunuzdan istediğiniz anda bisikletin konumuna bakabiliyorsunuz.

Bisecu’ yu kullanmanın ne kadar pratik ve ne kadar güvenli olduğunu aşağıdaki tanıtım videosundan izleyebilirsiniz.

Bisiklete takacağınız aparat sadece 310 gram ağırlığında. 

Bisecu; bisikletinizi sadece güvenliğini sağlamıyor. Aynı zamanda bisiklet ile ilgili tüm aktivitelerinizi de kaydediyor. O anda kaç km/h hızla gittiğiniz, kaç km yol kat etiğiniz vb. tüm bilgilere ve geçmişe yönelik aktivitelerinize erişebilirsiniz.

Kore’ de üç mühendislik öğrencisinin 2016 yılında daha iyi bir bisiklet deneyimi için çalışmasına başladıkları ürün aslında kendi bisiklet sürme meceralarından doğmuş bir girişim.

Ekip kendi ihtiyaçlarından doğan bu ürünü bir girişim haline getirmişler ve ürünün geliştirilmesi için yoğun çaba sarf ediyorlar.

2017′ nin ikinci çeyreğinde kickstarter üzerinden fon toplamaya başladılar.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz