Sanal gerçeklik teknolojisinin daha çok öne çıkmaya başladığı bugünlerde teknoloji devi Microsoft da HoloLens adını verdiği bir gözlük hazırladığını duyurmuştu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Teknoloji severlerin merakla beklediği HoloLens hakkında detaylar ortaya çıkmaya başladı. Microsoft’ un teknik evangelislerinden Bruce Harris, katıldığı bir etkinlikte HoloLens hakkında detaylı açıklamalarda bulundu.

HoloLens’ in Windows 10 işletim sistemiyle çalışacağını söyleyen Bruce Harris, geliştiricilerin HoloLens’ in bütün özelliklerini kullanabilmek için 3D uygulamalar geliştirmeleri gerektiğini belirtti.

Aynı zamanda HoloLens’ in nasıl bir bağlantıyla çalışacağı hakkında da  Bluetooth ve kablosuz ağ dışında başka bir bağlantıya sahip olmayacağını yani bağlantı için kabloya ihtiyaç duyulmayacağını bildirdi.

Kablosuz ağ teknolojisiyle çalışacak HoloLens’ in şarj ömrü konusunda da film izlemek ya da basit uygulamaları kullanmak gibi aktivitelerde kullanıldığında 5,5 saat kullanılabileceğini ancak yoğun kullanımlarda bu sürenin 2,5 saate düşebileceğini belirtti.

Bir diğer önemli detay ise HoloLens’ in internet sayesinde diğer HoloLens’ lere bağlanabileceğini, o an yaşadığınız deneyimi arkadaşlarınızın HoloLens’ iyle paylaşabilecek olmanız. Bu yılın ilk çeyreğinde 3 bin dolar fiyatla geliştirici sürümü satışa sunulacak olan HoloLens’ in kullanıcılara ne kadar fiyatla satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

Haberin detayını buradan okuyabilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz