Yazılımın hayatımızda ciddi yenilikler getirip hayatımızı renklendirdiği bugünlerde yurt dışında birçok ülke bunun farkına varıp okullarda “Kodlama” dersi vermeye başlamıştı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Dün sabah saatlerinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık‘ ın Twitter’ dan yaptığı açıklamayla artık bizim çocuklarımızın da “Kodlama” öğrenebileceği haberini aldık. Yapılan açıklamada “Kodlama” derslerinin Milli Eğitim Bakanlığı‘ nın müfredatlarına dahil olarak ortaokul ve liselerde ders olarak verileceğini bildirildi.

Kodlama Dersi Geliyor
Kodlama Dersi Geliyor

Fikri Işık okullarda “Kodlama” dersi verileceğine dair sinyali geçtiğimiz Temmuz ayında vermişti. Bakanlık MEB‘ e başvuru da bulunarak “Kodlama” dersinin ilkokullarda seçmeli, ortaokul ve liseden itibaren zorunlu olması aynı zamanda dersin doğrudan Bilişim Teknolojileri dersine bağlanmasını ya da ayrıca okutulması konusunda öneride bulunmuştu.

Dün yapılan açıklamayla “Kodlama” dersi tekrar gündeme geldi. Uygulamayla ilgili detaylı bilgi verilmese de yakın zamanda güzel haberlerin gelmesini bekliyoruz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz