Bizler henüz 4G teknolojisine alışamadan 5G teknolojisi uzaktan bizlere göz kırpmaya başladı. . .
5G teknolojisine kavuşmamıza belki seneler var ve hatta tarih vermek gerekirse 2019-2020 denilebilir. Bu yeni teknoloji ile ilgili Samsung’un çalışmaları biliniyor. Ancak alınan yeni bilgilere göre 5G teknolojisi ile tanışmamızın çok daha erken olabileceği sinyalini iki teknoloji devinin ortak hareket etme kararı vermiş durumda.
Güney Kore merkezli teknoloji devleri LG ve Samsung 5G teknolojisi ile iligili Ar-Ge süreçlerini hızlandırmak ve sektöre ciddi anlamda bir hareketlilik kazandırmak adına birlikte hareket etme kararı aldılar.
Ortak hareket etme kararının üst düzey yöneticiler tarafından da teyit edildiği ve bu doğrultuda çalışmalara zaman kaybetmeden başlanacağı belirtiliyor.
5G; henüz geliştirme aşamasında olan bir teknoloji ancak tamamlandığında getireceği yenilikler önem arz edecektir. Çünkü telefonlardaki uygulama yükleri artıyor ve artan veri nedeniyle veri aktarımında meydana gelen yavaşlamalar oluyor. Bu teknoloji ile birlikte en temelde bu iki konuda ciddi anlamda ilerleme kaydedilmesi bekleniyor.
Güney Kore’de faaliyet gösteren LG’nin operatör ayağı olan LG U+ bu süreçte Samsun ile ortak hareket edecek ve nihai sonuç iki firma tarafından birlikte açıklanacak.
Daha önce çeşitli konularda mahkemelik olan bu iki firmayı bir araya getiren teknolojinin gelişimini merakla takip ediyor olacağız.
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz