Web ortamında olduğu gibi mobil cihazlarda da ücretsiz içerik sağlayan sistemler gelirlerini reklamlardan elde etmekteler. Bu reklamlar genelde sinir bozucu sizi istemeden de olsa tıklatmaya zorlayan boyutlara varabiliyor.
Google uygulamaların kullanımının bilinçli olması ailelerin çocuklarına uygulama seçerken kendilerini daha güvende hissetmesi için 11 Ocak tan itibaren uygulamalarını güncelleyecek olan geliştiricilerden uygulamalar içerisinde reklam gösterimi olup olmadığı bilgisini de isteyecek.
Bu isteğini geliştiricilere bildiren Google bu sayede uygulama indirmek isteyen insanları uygulamayı indirmeden bilgilendirmiş olacak. Ücretsiz uygulamaların gelir beklentisinin büyük bölümü bu reklamlar olacağı için yinede uygulama geliştiricilerinin çoğu uygulamalarından reklamları kaldırmayacaktır.
Ancak bu bilgilendirme uygulama içi satın almalar için geçerli değil. Uygulama içi satın almalar ayrı bir detay bilgi olarak belirtilecek. Bu konuda Google’ ın geliştiricilere yaptığı bilgilendirme.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz