Google, dün düzenlenen Structure etkinlğinde gelecek planlarından bahsetti. Google’ ın 2020 hedefi bulut şirketi olmak.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

San Francisco‘ da düzenlenen Strtucture etkinliğinde Google yöneticilerinden Urs Hölze de bir konuşma yaptı. Urs Hölze, önümüzdeki beş yıl içinde Google Bulut Platformu (Google Cloud Platform) nun ziyadesiyle gelişeceğini belirtirken, reklam gelirlerinden daha fazla kazanç elde edeceklerini düşündüklerini ifade etti. Ciddi açıklamalarda bulunan yönetici “Hedefimiz 2020 yılına kadar Google’ dan bir bulut şirketi gibi bahsedebilmek.” dedi.

google-cloud-platform

Google‘ ın bulut bilişim piyasasında işi biraz zor görünüyor. Şirketin  zirveyi hedeflemesine  rağmen Amazon Web Services(AWS) ve Microsoft Azure gibi bulut bilişim piyasasında zirvede olan büyük şirketlerle rekabet etmesi için çok çalışması gerekiyor.

Konuşması sırasında karşılaştırmalarda yapan Urs Hölze, iOS ve Android‘ i karşılaştırarak, iPhone ve iOS‘ un akıllı telefon piyasasında ilk olmalarına rağmen Android‘ in daha sonra piyasaya girerek dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olmayı başardığını söyledi. Bulut bilişim sektöründe böyle bir çıkış yapabileceklerini ima eden yöneticinin sözleri gerçekleşecek mi merakla bekliyoruz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz