Google Hangout‘ u iş yerinde de kullanmayı seviyorsanız bu haber sizi sevindirecek. Kurumsal Google Uygulamaları kullanımında geçen seneden beri kurum dışı kişiler de davet edilebiliyordu. Ancak bu kişilerde Google hesabı olma zorunluluğu vardı. Yapılan yeni güncelleme ile bu zorunluluk kaldırıldı.
Google‘ dan bu konu hakkında yapılan açıklama ise şöyle;
“Bugünden itibaren Hangout video uygulamasını daha kullanılabilir hale getiriyoruz. Şirket dışından birini Hangout video konuşmasına dahil etmek için Google hesabı olması gerekiyordu. Yeni gelen güncelleme ile bu işi daha da kolaylaştırdık. Size video görüşmesine katılımcı davet etmeniz için link veriyoruz. Siz bu linki katılmak isteyenlere iletiyorsunuz. Bizde katılımcıların sadece isimlerini alıp görüşmeye dahil ediyoruz.”
Katılımcılar artık aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaklar. Bu özellik web tarayıcıdan gelen katılımcılar için kullanılabilir durumda. Uygulama kullanıcıları artık uygulama davetleri için farklı servisler kullanmak zorunda kalmayacaklar. Bu yeni özellik sayesinde insanlar Google hesabına sahip olmasalar bile Skype gibi Hangout u da kullanabilecek gibi duruyor. Şuan için sadece kurumsal çözümlerine bu düzenlemeyi ekleyen Google belki bu özelliği tüm insanların kullanımına süreçte açar mı bunu zaman göserecek.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz