Hepimizin yakından tanıdığı teknoloji şirketi LG ödeme sistemleri sektörüne girmeye hazırlanıyor. Şirket LG Pay adını verdikleri uygulamayla mobil ödeme pazarına adım atıyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

LG CEO’ su Juno ChoKB Kookmin Card ve Shinhan Card şirketlerinin CEO’ ları tarafından yapılan anlaşmayla LG Pay yerel pazarda piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Dünyada ne zaman kullanıma başlayacağının hala gizemini koruduğu uygulama şimdilik yerel iş ortaklarıyla çalışacak gibi görünüyor.

TechCrunch‘ ın haberine göre LG şirketi yeni ürünleri LG Pay hakkında bilgi vermekten çekinse de ilerleyen zamanlarda hızlı gelişmeler olabilir. Bu açıklamalardan sonra LG‘ nin vakit kaybetmeden girişimlerde bulunması bekleniyor.

LG rakipleri Apple, Google, Samsung şirketlerinin mobil ödeme piyasasındaki çıkışlarıyla firma potansiyelin farkına varıp bu pazarda yerini almak istiyor. Yerel müşterilerle piyasaya girmiş olsa da küresel müşteriler için rekabete gireceği çok açık görünüyor.

Apple Pay ilk çıkışında beklenen başarıyı yakalayamasa da yeni yaptığı kişiden kişiye para transferi anlaşmasıyla pazardan elini güçlendirmek istiyor. Google ise Android Pay‘ le Eylül ayında sektöre giriş yapmış, Google Wallet iOS uygulamasını da kişiler arası para transferi için güncellemişti. Samsung Pay ise ilk ayda 30 milyon dolarlık işlem açıklamıştı.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz