Amerika`nın askeri araçlarını üreten GMC firması elektrikli pickup üretmeyi düşünmekte. Koronavirüs salgınından etkilenen araçlardan biri de elektrikli Hummer pickup olmuşdu. GMC şirket aracın 20 Mayıs’taki tanıtımını ertelemek zorunda kalmış durumdaydı. Bugün elektrikli Hummer ile ilgili yeni bir teaser (Fragman)paylaşılmıştı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

GMC’nin paylaştığı kısa teaser videosuna göre, yeni bir Hummer pickup’ın en önemli özelliklerinden biri ise çıkarılabilir tavanı olacaktır. Araç bu sayede arazide sessiz bir şekilde turlarken açık havanın tadını çıkarma imkanı sunulmasını düşünülüyor. Üstelik bu manzaradan arka taraftaki yolcuların da faydalanacağını görüceğiz. Çıkarılan tavan panelleri, aracın ön tarafındaki depolama bölümünde saklanabilecektir.

Elektrikli Hummer pickup ile ilgili henüz çok fazla bilgi olmamaktadır. Şirket daha önceki paylaşımında yeniden hayata dönen efsane modelinin toplamda 1000 beygir güç ve 15.574 Nm tork değerine sahip olacağını düşünüyoruz. GMC Hummer EV bu değerlerle birlikte 0-100 km/s hızlanmasını 3 saniyede tamamlayacağı düşünülmektedir. Ayrıca araçta dört tekerlekten çekişi mümkün kılan üç elektrik motorunun bulunacağı da gelen bilgiler arasında yer almaktadır.

GMC Hummer EV’nin bataryasına ilişkin detaylar henüz belirsiz olsa da, araçta Ultium bataryaların kullanılacağını bilgisini aldık. GMC daha önce bu bataryaların 50 ila 200 kWh arasında değişen farklı kapasitelere sahip olacağını ve bazı konfigürasyonların 644 kilometreye varan sürüş menziline imkan tanıyacağını açıklamış durumdaydı. Ayrıca şirketin elektrikli pickup modellerinin 800 volt sistem ve 350 kW hızlı şarj desteğine sahip olacağı önceden duyurmuşlardı. Dolayısıyla elektrikli Hummer’ın da bu özelliklere sahip olmasını beklemekteyiz.

Elektrikli Hummer pickup’ın 20 Mayıs’ta yani dün tanıtılması beklenmekteydi fakat koronavirüs salgını şirketin planlarını alt üste olmuştu. Aracın piyasaya sürülmesiyle ilgili planlarda ise herhangi bir değişim yaşanmamıştı. GMC Hummer EV’nin 2021’in sonbahar aylarında satışa sunulması beklenmektedir.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz