Facebook; Twitter karşısında gazetecileri yanına almak istiyor.
Gazeteciler yoğun bir şekilde Twitter kullanmakta , buralarda popüler olan konulara, en çok konuşulanlara anında ulaşabilmekte ve bu yönde araştırma yapabilmektedirler. Hatta gazeteciler Twitter’ dan haberdar oldukları bir konuyu haber yapıp sunabilecek duruma geldiler.
Bu durumun farkında olan Facebook, uzun zamandır Gazetecileri kendi tarafına çekmek için çalışmalar başlatmıştı.
Mention uygulamasını gazetecilere daha önce açmıştı. Şimdi de Signal isminde yepyeni bir uygulamasını duyurdu. Bu uygulamayı kullanan Gazeteciler Facebook ve Instagram’ da popüler olan konulara çok rahat bir şekilde ulaşabilecekler. [Gazeteciler için haber toplama kapısı olarak düşünülebilir.]
Facebook Signal Uygulaması
Gazeteciler haber kaynağı olarak Twitter’ a çok güveniyorlar. Facebook’ un çıkardığı Signal uygulaması ile Gazetecilerin içerik bulmasını kolaylaştıracak, blog yazılarına ve makalelere daha üst sıralarda erişmelerini sağlayacak.
Signal ile artık Facebook ortamında hangi konuşmalar popüler ve hangi alanlarda herkese açık paylaşımlar yapıldığı bilinecek. Facebook’taki paylaşımlar kişi tarafından gönderilenler ve sayfalardan gönderilenler olmak iki ayrı kategoriye ayrılabilecek. Daha sonra tekrar bakılmak üzere oradaki paylaşımlar oluşturulacak koleksiyonlara eklenebilecek.
Signal uygulaması sadece Facebook değil aynı zamanda Instagram’dan da kaynak sağlamış olacak. Kullanıcılar Signal kullanarak Instagram üzerindne lokasyon bazlı konu araması yapabilecekler, herkse açık paylaşılan resimleri – açıklamalarını görebilecekler.
Facebook Signal - İnstagramdan da Haber Kaynağı Sunacak
Uygulamanın şuan için sadece desktop uygulaması var ve uygulama sadece Gazetecilere açık durumda.
? Facebook Signal Uygulaması [Tıklayabilirsiniz]
? Gazeteci Olarak Signal Uygulamasına Giriş İçin İstekte Bulunabilirsiniz [Tıklayabilirsiniz]

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz