Eğer Yelp uygulamasını biliyorsanız;  “En İyi Restoranlar, Alışveriş, Gece Hayatı, Eğlence, Her Türlü Hizmet ve Daha Fazlası Hakkında Kullanıcı Yorumları ve Tavsiyeleri Yelp’te.” olarak tanımlanır.
Dünya geneline yayılmış bu uygulama ile gittiğiniz şehirde, nasıl bir yere gitmek istediğinizi yazıp önerileri almaya başlıyorsunuz, kullanıcı deneyimleri, paylaşımlarını okuyabiliyorsunuz. Buraya kadar bir sıkıntı yok ve gayet de güzel bir uygulama. Ancak sosyal medya devi Facebook’ un test ettiği söylenen yeni özelliği ile birlikte Yelp ölecek mi soruları akıllara gelmeye başladı.
Facebook Yelp'i Öldürecek Mi?
Gittiğiniz herhangi bir şehirde; diş hekimi, pizza yiyebileceğiniz bir yer ya da veteriner hekimleri aramak isteyebilirsiniz. Seçeceğiniz bu kategorilere göre Facebook size yerleri önermeye başlayacak. Kullanıcıların bu yerlerle ilgili yaptıkları yorumlar, verdikleri puanlamalara göre belli bir sıralamada mekan önerilerini alabileceksiniz.  Facebook bu özelliğini devreye aldığında, (kullanıcıları düşünüldüğü zaman) Yelp’ i can damarından kesecekmiş gibi bir durum ortaya çıkıyor.
Facebook Mekan Önerme
Yukarıdaki resimde; Amsterdam yakınlarında veteriner hekim için size sunulan yerleri görebiliyorsunuz.
Yelp’ i öldüreceği söylenen Facebook’ un bu yeni özelliği henüz resmi olarak duyurulmadı ancak  yakın bir zamanda çıkmasına muhtemel bakılıyor.
Facebook tarafından konu ile ilgili resmi bir duyuru çıktığında; yazımızın sonuna güncelleme olarak ekleriz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz