İnternet aleminin devleri arasında yer alan ve daha da büyüyen Facebook, ufak bir yurt odasında kurulan şirket şimdilerin en büyük şirketlerinden birisi oldu. Farklı alanlara atılmak için Whatsapp, Instagram vb. bir çok değerli şirketi bünyesine kattı.
Şimdilerde ise kendi arama motorunu yapmak için kolları sıvamış durumda. Facebook’ un mobil uygulamasından bir internet sayfasının linkine tıkladığınızda tarayıcıya yönlendirdikten sonra uygulamaya geri dönüş kullanılabilirlik açısından çok da uygun bulunmuyordu.
Uzun bir süredir link çıkışlarında popup şeklinde mini bir tarayıcı açan sosyal paylaşım ağı kullanılabilirliği iyileştirmek adına, kendi mobil tarayıcısı ile kullanıcıların başka tarayıcılara geçişini engelleyecek. Facebook uygulamasına entegre edileceği belirtilen yeni mobil tarayıcı sayesinde kullanıcılar uygulamadan ayrılmadan Facebook tarayıcısı üzerinden internet sayfalarında gezinecek.

Facebook Mobil Arama Motoru
Facebook Mobil Arama Motoru

Henuz resmi bir açıklama olmamasına rağmen şuanda kapalı beta sürecinde olduğu ifade edilen bu yeni tarayıcının çok kısa bir süre içerisinde güncelleme ile kullanıcılara sunulacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz