Gün geçmiyor ki Facebook yepyeni bir haberle bizi şaşırtmasın. Mark Zuckerberg bütün interneti ele geçirmeyi kafaya koymuş olacak ki, şimdi de kendi internet tarayıcılarını geliştirdiklerinin haberi geldi.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

TNW‘ nin haberine göre sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarının çoğunun sahibi olan Facebook, şimdi de kullanıcılarının daha çok Facebook’ ta kalmaları için kendi internet tarayıcısını geliştirmeye başlamış bile.

Başlamış demek ne kadar doğru olur bilemiyeceğiz ama TNW ‘ de gördüğümüz kadarıyla Facebook internet tarayıcısını tamamlamış ve testlere başlamış bile.

Facebook’ un şuan çalışan sisteminde bir linke tıklandığında Facebook bizi bir sayfaya aktarıyor ve bu sayfada hem linkin detayını bize sunarken hemde Facebook’ ta ya da Messenger’ dan paylaşma seçeneği sunuyor.

YeFacebook Kendi Tarayıcısını Geliştiriyorni geliştirdiği sistemde ise yanda gördüğünüz gibi Facebook bir tık daha öteye gitmiş. Bu görselde Facebook’ ta açmak isteyeceğiniz mobil uygulamada nasıl görüneceğini görüyorsunuz.

Sizinde dikkatinizi çekeceği üzere arama kutucuğunda link yer alıyor. Anladığımız kadarıyla buraya istediğimiz linki girip, Facebook’ tan çıkmadan siteleri ziyaret edebilecekmişiz gibi görünüyor.

Kullanıcılar ne düşünür bilemiyeceğiz ama Facebook kullanıcılarının sosyal medya platformundan çıkmaması için elinden geleni yapıyor. Kullanıcıları için sadece Facebook yeterli olacak hale geleceğe kadar da duracak gibi görünmüyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz