Facebook Messenger içerisinde GIF kullanabilmeyi gerçekten istiyor. Bazı firmalar GIF kullanılabilen mesajlaşma uygulamarı yapmaya başladı. Bunların bazıları Facebook Messenger’in SDK sını kullanarak uygulamalar geliştirdi.
Öncelikle Facebook bir GIF butonu koyup, kullanıcıların iki adımda paylaşım yapmasını sağlamayı düşünüyor. Bu durum şuan ki durumdan daha da kolay olacak gibi. Şuan ki durumda kullanıcılar ayrı uygulamalar yüklemek zorunda kalacaktı.
GIF butonu Faceebok Messenger’ın 600 milyon kullanıcısının bir bölümüne geçen haftadan beri açılmaya başlandı. Giphy ve Riffsy, Mesenger’dan ayrı çalışan iki şirket, gibi popüler uygulamalardan sıyrılıp uygulamadan çıkmadan kolayca GIF yollanabilecek.
Bir kötü yanı elbette paylaşılacak GIF ler kısıtlı olacaktır.
facebook_gif_1
Diğer uygulamalarda farklı bir şekilde GIF paylaşıldığında kaydetmek için bir indirme linki de sağlıyor. Acaba Facebok, Messenger kullanıcılarının tepkilerini gösterecekler mi? Faceebok bu yazıyı yazarken sorduğumuz bu soruyu doğrudan cevaplamayı reddetti.
Bir şirket sözcüsünün dediğine göre, “GIF Messenger içerisinde başarılı olarak kullanılabildi”. Sözcü aynı zamanda, “Bu sayede büyük içeriklerin birkaç sekme ile kolayca yollanabilmesini test ettik” şeklinde aktardı. Bu  açıklama ile Facebook’un başka içeriklerin Messenger üzerinden paylaşabileceğini düşünüyoruz. Bakalım zaman gösterecek.
Facebook bununla birlikte bir GIF arama uygulamasının pilot çalışmalarını da yapmakta. Bu konuda yukarıda bahsettiğimiz şirketlerin de bazı çalışmaları şuanda mevcut gibi duruyor. Bakalım zaman içerisinde GIF ile başlayan farklı tiplerde dosya paylaşımları ne boyutlara çıkacak.
facebook_gif_2
 
Orjinal Yazı –> Facebook Tests Features That Make Sharing GIFs In Messenger Easier Than Ever

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz