Buzzfeed‘ in haberine göre Facebook’ da artık ekinlik sayfalarından doğrudan konser bileti satın alınabilecek. Bu özellik etkinliğin altındaki Satın Al tuşu ile kullanılabilir olacak. Kullanıcılar Satın Al‘ ı seçtiklerinde web sayfasında  yada mobil uygulamada direk uygulama içerisinde satın alma bölümüne geçecek.
Facebook başlangıç aşamasında sadece birkaç mekan, sanatçı ve organizatör ile iş birliği içerisinde. İşbirliği içerisinde olduklarından şuan için bir komisyon da almamakta. Bu sebeple özellik sadece San Francisco’ da kısıtlı bir alanda hizmet veriyor. Bu sebeple bu alanın dışındaki etkinliklere destek vermiyor.
Biraz garip olarak şuan için hizmet alt yapısında elektronik yada çıktı olarak biletlemeyi sunamıyor. Sanırız bu sorun lojistik kısımlarla ilgili ancak kısa zamanda bu kısım için de doğru bir çözüm oluşacaktır.
Facebook bundan öncede yeni bir büyük yenilik içerisine girip batık proje olan Facebook Messenger‘ i yeniden yepyeni bir kurgu ile karşımıza çıkarmayı hedefliyor. Bu konser bileti satma yaklaşımı da Facebook için büyük bir adım olacak.
Diğer bölgelerde ne zaman kullanılmaya başlayacağına dair bir bilgi henüz yok. Ancak Facebook bu konuda açıklama yaptığında yazımızı güncelleyerek bilgi vereceğiz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

  1. Facebook’ da ne yapacağını şaşırdı. İstiyor ki insanlar Facebook dışında birşey kullanmasın. Bu şekilde devam ederse çoğu kişi kullanmayı bırakacaktır. Sonuçta Facebook’ un yeri ayrı, diğer uygulamaların yeri ayrı. Bu tavrı uygulamayı giderek karmaşıklaştırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz