Facebook şirketinin bir gün akıllı telefonlarımızın yerini alabilecek Artırılmış gerçeklik (AR) gözlükleri geliştirilmek konusunda planını bir sonraki adımını açıkladı

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

En çok kullanılan sosyal medya platformu olan facebook , microLED ekranları tasarlayan Plessey şirketi ile iş birliği yapıyor. Yüksek çözünürlüklü ve küçük formatları birleştire bilen bir teknoloji ve bu nedenle özellikle AR gözlükleri için uygun bir teknoloji dedi.

Plymouth, İngiltere’de Plessey, henüz seri üretim ölçeğinde olmasa da, yeni nesil yüksek çözünürlüklü ekranlar olarak ortaya çıkan microLED ürünlerini tasarlayıp üretiyor.Adından da anlaşılacağı gibi, microLED’ler pikseller için çok küçük LED’ler kullanır ve bir renk oluşturulur.

Üreticinin “silikon üzerinde GaN” teknolojisi, diyor Plessey, “microLED ekranların yüksek hacimlerde yüksek maliyetle üretilmesiyle ilgili tüm zorlukları giderebilen tek teknoloji platformu” diyor.

Hattın ilerisinde ve başarıyla konuşlandırılırsa, microLED ekranlar AR gözlükler büyük ölçüde geliştirebilir.  Plessey, şirketi kullanıcıların cihazlarını her gün şarj etmek yerine yalnızca her ay şarj etmek için çalışıyorlar.

AR gözlüklerini birkaç yıldır gerçeğe dönüştürmek için Facebook, bu nedenle teknoloji önem veriyor.

Plessey, Facebook’un Oculus Quest gibi tüketici cihazlarının şirketi zaten tüketiciye hazır AR gözlüklerini gerçeğe dönüştürmek için en iyi konumlardan biri haline getirdiğini söyledi.

Facebook 2025 yıllına kadar 330 milyon gözlük üretmeyi planlıyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz