MotoKurye kavramı özellikle büyük şehirlerde küçük ve orta ölçekli acil kargo gönderimleri için popüler olarak kullanılan bir yöntem. Sadece İstanbul‘ da günlük MotoKurye kullanımı 10.000 civarında. Diğer şehirlerde göz önünde bulunduğunda büyük bir pazar payı var denilebilir.
MotoKurye hizmeti halihazırda kurumsal olarak birçok şirket tarafından verilmekte. Ancak bu şirketlerin neredeyse hepsi bölgesel olarak çalışmakta ve özellikle kullanım şekilleri gelişen teknolojiye çok uyumlu değil.
İşte tamda bu noktada BuKurye ihtiyacı doğru bir şekilde tespit edip yerinde bir çözüm modeli sunuyor. Temel olarak bu çözümü de kullanıcılara en kolay ulaştırabileceği yolla mobil cihazlara sunduğu çözümlerle ulaştırıyor.
Temel motivasyonu büyük şehirlerde bu ihtiyacı karşılayan birçok firma var. Bu firmaların fiyat politikaları birbirinden çok farklı ve müşteriye ulaşabilmeleri çok da kolay değil. BuKurye firmaların ve müşterilerin ihtiyaçlarını birleştirip iki tarafı ortak bir platformda bir araya getiriyor.
Bu sayede hem MotoKurye şirketleri müşteriye daha kolay ulaşabiliyor. Bununla birlikte MotoKurye ihtiyacı olan insanlar da bu hizmeti ortak bir yerden aldıkları ve arada BuKurye‘ nin garantisi olduğu için hem daha uygun fiyatlara bu hizmeti satın alabiliyorlar, hem de aldıkları hizmet daha fazla takip edilebilir olabiliyor.
Şuan için 200 motor altyapısına sahip iş ortakları ile hizmet veren şirket. Yakın zamanda bu sayıyı arttırmayı planlıyor. Bu sayede hem aynı anda daha fazla kişiye hizmet verebilecek, hemde müşteriye gün geçtikçe daha fazla fiyat avantajı sağlayabilecek.
Teknoloji ve mobil altyapısı konusunda Vodafone‘ dan destek alan BuKurye; aynı zamanda Vodafone Fikir Çarkı bünyesinden yer alan bir girişim. Teknoloji desteğini süreçte arttırıp müşterilere kurye ile doğrudan iletişim kurmayı, transfer durumunu takip etmeyi, hatta kurye hakkında derecelendirme yapmayı sağlar hale gelecekler.
Yeni bir girişim olsa da gerçekten bir ihtiyacı karşıladığı için kısa zamanda karşılık buldu BuKurye. Hatta o kadar ki kurumsal müşteriler bile memnuniyetle kullanmakta.
Kurumsal kullanıcılarından Medical Park Yöneticisinin yorumu ise şu şekilde;
“Bir Medicalpark Hastaneler Grubu kuruluşu olan Kuzey Grubu olarak yurt içi ve yurt dışı bir çok özel ve kamu hastanelerine laboratuvar hizmeti veriyoruz. Gün içerisinde zamanla yarışarak gönderdiğimiz evrak, dokuman ya da laboratuvar ürünleri kapsamında hızlı gönderi ihtiyaçlarımız olabiliyor. BuKurye ile çalıştığımız dönem içerisinde, BuKurye mobil uygulama aracılığı ile girdiğimiz taleplerimizi en hızlı şekilde ve en uygun fiyat ile gönderebildiğimizi ay sonu raporlarımızda kolaylıkla fark edebildik. Kredi Kartı ile geçtiğimiz siparişlerde otomatik mail ile elektronik fatura alabilmek en çok ihtiyacımız olan hizmetti ve bunu da BuKurye mobil uygulaması ile gerçekleştirebildik.”
BuKurye‘ nin benzeri uygulamalar yurt dışında da mevcut ve bulundukları ülkelerde kullanımları çok yoğun ve büyük yatırımlar alan uygulamalar. BuKurye ise Türkiye‘ de bu alandaki ilk uygulama ve kısa zamandan kullanıcılar tarafından karşılık bulacağa benziyor.
Bu güzel projeyi kullanıma sunan iki girişimcimiz ise Emre Kutlu ile Mustafa Yabaş
BuKurye’ yi aynı zamanda soysal medya üzerinden de takip etmek isterseniz. Sosyal medya erişim bilgileri aşağıdaki gibidir.
LinkedIn
Twitter
Facebook
Mobil uygulamaları aşağıdan indirebilirsiniz.
Apple Store' dan İndir
Google Play' den İndir
Aşağıda mobil uygulamanın ekran görüntülerini görebilirsiniz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

 1. Bugüne kadar böyle bir girişimin ortaya çıkmaması bile hata bana göre. Özellikle İstanbul içinde son derece hızlı teslimat yapabilecek sistem. Kurumsal firmaların bir numaralı tercih sebebi olabilir. Bazen kestiğimiz faturaları ilgili firmaya göndermemiz gerekiyor. Maliyeti bir kenara bırakacak olursak bile, yan semtimize iki günde ancak fatura gidiyor.
  Projenin diğer illere açılma projesi vardır büyük ihtimalle ama sadece İstanbul bile iyi bir pazar. Bunun gibi sadece istanbuldaki bir soruna bile çözüm bulan girişimlerin ciddi anlamda ilerleyebileceğini tahmin ediyorum.
  Tebrikler.

 2. Tuzla Moto Kurye
  tuzla kurye, gün geçtikçe gelişmeye devam eden teknolojik şartlara ayak uydurmakta ve gönderilerin zamanında gerekli adreslere ulaşmasını sağlamaktadır.
  Yaya, araç, İstanbul hem ülkemizin hem de dünyanın en büyük şehirleri arasında yer almaktadır.
  Şehir yalnızca boyut olarak değil aynı zamanda nüfus olarak da oldukça büyüktür. Bu durum iş saatleri içerisinde trafiğin sıkışmasına neden olmaktadır.
  Kısa süre içerisinde gerekli adreslere ulaştırılması gereken gönderileriniz varsa trafiğin sıkışık olması sebebiyle bu konuda önemli sıkıntılar yaşayabilirsiniz.
  Fakat moto kuryenin hızlı çalışma anlayışıyla birlikte trafik hiçbir zaman sorun olmaz ve evraklar belirtilen süre içerisinde teslim edilir.
  Tuzla Moto Kurye, çalışma sürecinde müşterilerine memnuniyet garantisi vermektedir.
  Normal şartlar altında teslim edilmesi gereken evraklarınızın İstanbul gibi koca bir şehirde maksimum 180 dakika içerisinde gerekli yerlere ulaştırılması size hayal gibi gelebilir.
  Moto kurye, alanında uzmanlaşmış personellerden oluşan bir ekiptir.
  Bu ekibe dahil olabilmek için uzman trafik deneyimine sahip olmanın yanı sıra aynı zamanda müşterinin taleplerini önemseyen ve her durumda müşteriye karşı hoşgörülü davranan bir kişi olmak gerekiyor.
  Özel hayatınızda olduğu gibi aynı zamanda iş hayatınızda da size karşı sergilenen davranışları önemsiyorsanız bu durumda Tuzla Moto Kurye ekibinin profesyonel ve her zaman hoşgörüyü önemseyen hizmet anlayışıyla tanışmanız gerekiyor.
  Personelimizin önceliği her zaman müşteriyi dinlemektir. Çünkü moto kurye ekibimiz bu işte başarılı olmanın sırrının müşteriyi dinlemek olduğunu bilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz