Teknolojinin çok hızlı geliştiği bu devirde, bu gelişime ayak uyduramayanlar tarihe karışmaya başlıyor. Adobe Flash Player‘ da tarihin tozlu sayfalarında yer alacak gibi görünüyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bugüne kadar Adobe Flash Player olarak bildiğimiz uygulamanın adının Animate CC olarak değiştirilmesiyle artık Flash hayatımızda olmayacak gibi görünüyor. Duyulan söylentilere göre video oynatma, oyun oynama gibi birçok fonksiyonu olan Adobe Flash Player‘ ın yerini Animate CC alacak.

Bu değişiklikle birlikte SWF dosyaları öncelikli olmak üzere HTML 5 ve SVG yoluyla animasyon oluşturmak için Animate CC kullanılacak. Görünen o ki, bu değişimle  Adobe’ un bundan sonraki web animasyon aracı Adobe CC olacak.

Adobe Flash Player‘ ın değişimi kendiliğinden olmadı tabi ki. Google gibi dev teknoloji şirketleri güvenlik açıkları nedeniyle Flash kullanmayı bırakmıştı. HTML5‘ in yayınlanmasıyla giderek arka plana itilen Flash daha az tercih edilir olmuştu. Bu ve benzeri sebeplerden dolayı Adobe‘ un değişime karar verdiği düşünülüyor.

SWF dosyalarına yeni web sayfalarında Animate CC ile destek verilecek. Flash kullanıcılarına desteğini kesmeyecek olan Adobe, güncellemelerle kullanıcılara küçük çapta da olsa destek vermeye devam edecek.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz