Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Facebook‘ un sahibi Mark Zuckerberg, yine güzel bir haberle karşımızda. Mark Zuckerberg ve eşi bebeklerini kucaklarına almalarının ardından, sahip oldukları Facebook hisselerinin %99‘ unu yeni kurdukları yardım vakfına bağışlayacaklarını duyurdular.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Facebook‘ un sahibi Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan gün geçmiyor ki bir sosyal sorumluluk projesiyle anılmasın. Yardıma ihtiyacı olanlar için sürekli yeni kampanyalarla ve uygulamalarla karşımıza çıkan Zuckerberg çifti, bugün duyurdukları yeni haberle yine kalplerimizi fethettiler. Bugün yaptıkları açıklamayla, yaklaşık 45 milyar dolar değerindeki Facebook hisselerinin %99′ unu yeni kurdukları Chan Zuckerberg Vakfı‘ na bağışladıklarını açıkladılar.

Açıklamayı eşi Priscilla Chan’ la bebeklerini kucaklarına almalarının hemen ardından yaptılar. Kızları Max‘ ın doğumun ardından, kızları için yazdıkları bir mektupla bu kararı açıklayan çift, herkes gibi çocuklarını daha güzel bir dünyada büyütmek istediklerini ve bunun için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler.

chan-zuckerberg-vakfi

Chan Zuckerberg Vakfı‘ na yapılan bağış, kâr amacı gütmeyen kuruluşlara  bağışlanacak. Vakfın öncelikli hedefi kişiselleştirilmiş eğitim, tedavi edilebilir hastalıklar, insanlar arası iletişim ve güçlü toplumların inşası konularında yürütülen çalışmalara destek vermek olacak.

Yeni kurulan  Chan Zuckerberg Vakfı Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan tarafından yönetilecek. Facebook’ un hisse satışlarından elde edilecek para Chan Zuckerberg Vakfı  için kullanılacak.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz