Bugünlerde popüler teknolojik gelişmelerin başında gelen sanal gerçeklik teknolojisine kayıtsız kalamayan Apple, Apple Store’ larda iPhone uymlu sanal gerçeklik gözlükleri satmaya başladı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bugünlerde popüler teknolojik gelişmelerin başında gelen sanal gerçeklik teknolojisine kayıtsız kalamayan Apple, Apple Store' larda iPhone uymlu sanal gerçeklik gözlükleri satmaya başladı.

Son dönemde popüleritisi artan ve dev teknoloji şirketlerinin de destek vermeye başladığı sanal gerçeklik teknolojisine geleceğin teknolojisi olacağı gözüyle bakılıyor. Artan popüleritenin karşısında Apple da bir hamle yaparak Apple Store’ larda iPhone uyumlu sanal gerçeklik gözlüğü satışına başladı.

apple-sanal-gerceklik-gozlugu-3

iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleriyle uyumlu olarak çalışabilen gözülüğün tasarımı View-Master‘ a ait.
View-Master gibi kendini kanıtlamış bir firmanın tasarladığı gözlük, gerçekten çok hoş bir görünüme sahip.

Bu yeni gözlük sayesinde hem 360 derece videolar izlenebiliyor hem de sanal gerçeklik oyun ve uygulamaları kullanılabiliyor.

Bugünlerde popüler teknolojik gelişmelerin başında gelen sanal gerçeklik teknolojisine kayıtsız kalamayan Apple, Apple Store' larda iPhone uymlu sanal gerçeklik gözlükleri satmaya başladı.

İncelediğimizde gözlükte kafaya takılabilmesi için herhangi bir bant yer almıyor, bu da demek oluyor ki gözlüğü kullanırken mecburen elimizde tutacağız. 23.4 cm uzunluk ve 12.7 cm genişliğe sahip olan gözlük iPhone 6 ve sonra için tasarlanmış olsa da iPhone 5, iPhone 5c ve iPhone 5s gibi modellerinde çalışabilmesi için yardımcı bir aparat da içeriyor.

Şimdilik ABD de 29,99 dolardan satışa başlayan gözlüğün yakın zamanda Türkiye’ de de satışa sunulması bekleniyor. Açıkçası fiyatı da Apple ürünlerine oranla hayli uygun görünüyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz