Apple Pay kişiden kişiye para transferi için kolları sıvamaya başladı. Eğer Apple istediğini alırsa artık Apple Pay ile arkadaşınıza para gönderebileceksiniz.
Mobil ödeme sistemi Apple Pay daha önce 35 banka ve kurum ile anlaşmıştı; Starbucks ve Kentucky Fried Chicken Apple Pay ile ödemeleri almaya başlayacaklarını duyurmuşlardı.
Çıktığı günden bu yana sürekli gelişmelere-yeniliklere devam eden Apple Pay artık kişiden kişiye para transferini gerçekleştirmek için Amerika’ da bankalarla görüşüyor.
Konu ile ilgili Apple tarafından henüz bir doğrulama gelmezken haberi The Wall Street Journal yayınladı.
Apple’ ın banklarla anlaşması ve hizmeti sunmaya başlaması ile birlikte artık Apple Pay aracılığı ile kişiden kişiye para transferi dönemi başlayacak ve arkadaşınıza bu mobil ödeme sistemi üzerinden para gönderebileceksiniz.
Henüz daha net bir durum ortada yok ancak tahminler şimdiden yapılmaya başlandı. Para transferi için bilgiler Apple Pay ile bankalar arasında şifreli bir şekilde aktarılacak ve yapılan işlem başına Apple komisyon alacak.
Hizmetin ne zaman başlayacağı net olmamakla birlikte The Wall Street Journal‘ a göre 2016 yılı içerisinde bu yönde hizmet alamaya başlayacağız.
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz