Apple‘ ın yeni bir misyonla Eylül ayını beklemeden yeni bir telefon çıkarmayı planladığı duyumlarını alıyorduk. Bu beklenmedik haber gerçek oluyor ki telefonun görselleri ortalıkta dolaşmaya başladı bile.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Apple, bildiğimiz gibi her yılın Eylül ayında yeni bir telefonla karşımıza çıkan dev teknoloji şirketi olarak akıllara kazınmışken bu yıl ara bir telefon çıkaracağı söylentileri dolaşıyordu. Bu söylentilerin gerçek olduğunu düşündüren görseller ve hatta bir video internette dolaşmaya başladı bile.

https://youtu.be/p8la5yjlPcs

Yukarıdaki videoyla telefonun nasıl bir tasarıma sahip olacağı konusunda fikir sahibi olduk denebilir. iPhone 5s‘ e çok benzeyen bu telefonun iPhone 6‘ nın özelliklerini taşıyacağı söyleniyor. 4 inçlik ekrana sahip olan bu telefon iPhone 5s’ in daha iyi özelliklere sahip bir versiyonu olacak gibi görünüyor.

Apple’ ın bu hamleyle hem küçük boyutta telefon seven kullanıcılara hitap edip hemde çok pahalı olan yeni modellere alternatif sunacağı konuşuluyor.

Telefonun Detayları

iPhone 5se adıyla çıkması beklenen bu telefonun donanımsal özelliklerine deyinecek olursak, telefon neredeyse iPhone 6 da yer alan bütün özelliklere sahip. 8 megapiksel arka, 1.2 megapiksel ön kameraya sahip olan akıllı telefon Apple Pay işlemlerini desteklemek için NFC yongası da içeriyor.

Aynı zamanda A8 işlemci ve M8 çipsetleri bulunan telefon hızlı Wi-Fi bağlantısı sağlayacak özellikleri de taşıyacak. Telefon iPhone 5s’ e benzese de iPhone 6 ve iPhone6s te olduğu gibi kenarlara kavis yapan bir ekrana sahip olacak. Apple’ ın sağlık uygulamaları(Health App) ve Apple Live Photos gibi özelliklerin de yer alacağı telefon 1GB RAM e sahip olacak.

Gümüş, Uzay Grisi, Altın ve Rose Altın renk seçenekleriyle piyasaya sürülmesi beklenen telefonun iPhone 6 dan pek farkı yok gibi görünüyor. Mart ya da Nisan aylarında duyurulması beklenen akıllı telefonun yaklaşık 2000 TL civarında satışa sunulması bekleniyor.

Şimdilik dedikodudan ibaret olan hatta adının iPhone 5se olacağı bile kesin olmayan iPhone 5s’ in güncel hali olacak olan bu yeni akıllı telefonla ilgili net bir açıklamanın yakında Apple tarafından yapılması bekleniyor.

Kaynak: 9to5mac

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz