Ödeme yöntemlerimizi de teknolojinin belirlediği bugünlerde mobil ödemeler hayli revaçta. Mobil ödeme seçeneklerinden biri olan Android Pay‘ in bir sonraki durağı İngiltere gibi görünüyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Son yıllardaki teknoloji gelişmelerine bakarsak bu gelişmelerin temelinde akıllı telefonlar yer alıyor. Bu sebeple gelişen teknoloji de akıllı telefonları hayatımızda daha aktif halde kullanılır hale getiriyor. Örneğin uyandığımızda ilk yaptığımız şey akıllı telefonumuzdan sosyal medyaya göz atmak oluyor. Bol bol fotoğraf çekip paylaşıyoruz, görüntülü konuşmalar yapabiliyoruz. Akıllı telefonlarımızı bu kadar aktif kullanırken ödeme sistemleri de mobilden yapılır hale geldi.

Mobil ödemelere göz attığımızda ilk sırada gelenler Apple Pay, Samsung Pay ve Android Pay mobil ödeme seçenekleri. İlk çıktığında daha sınırlı kullanıma müsaade edilse de bugünlerde mobil ödeme seçeneği ödeme seçeneklerin de popüler olmaya başladı. Google’ ın ödeme sistemi Android Pay‘ de hızlı yaygınlaşan mobil ödemelerde daha aktif yer almak için İngiltere‘ ye açılıyor.

Google’ ın yaptığı resmi açıklamaya göre Android Pay mobil ödeme sistemi, Mart ayının sonunda İngiltere’ de kullanılabilir hale gelecek. NFC teknolojisiyle birlikte çalışan mobil ödeme sistemi istenildiğinde neredeyse bütün parasal işlemlerde kullanılabiliyor.

Apple Pay bir süredir İngiltere‘ de aktif halde kullanılıyor. Açıklamalara bakılırsa 2015 yılı boyunca Apple Pay ile  7.75 milyar pound değerinde alışveriş yapılmış. Bu rakamları göz önünde bulundurursak, Google İngiltere’ de aktif hale gelmek için gecikmiş bile.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz